• Предмет: История
  • Автор: daviddufanets1314
  • Вопрос задан 6 лет назад

ліквідація кріпацтва і реформи 1960-1970роках на українських землях у складі російської імперії​

Ответы

Ответ дал: bogdanaremenko934
0

Ответ:

Основні реформи:

1857 рік — Ліквідація військових поселень.

1861 рік — Селянська реформа або Скасування кріпосного права. Скасування кріпацтва, звільнення селянства від кріпацької залежності. Але власну ділянку землі селяни мусили купувати у поміщиків. Селянська громада (община, «мир») тепер була компетентна в справах розподілу землі і контролю за правильним цільовим її використанням. Реформа мала свої відмінності у різних регіонах[1].

1865 рік — Фінансова реформа. Було створено Державний банк.

1864 рік — Освітня реформа. Введення обов'язкової загальної шкільної освіти відбулось лише 1905 року.

1864 рік — Земська реформа. Запровадження місцевого врядування (земські збори і земські управи), введення «міських дум», у виборах яких могли брати участь тільки заможні мешканці на підставі багатоступеневої куріальної системи. Переслідувала ціль децентралізації управління на локальному рівні через створення виборних органів та передачі їм питань оподаткування, інфраструктури і просвіти; ієрархія виборних органів не піднімалася вище губернії. Але реально земства залишались лише осередками місцевої громадської активності[1]. У правобережних губерніях України, як і в Польщі, Білорусі, Литві, де проживало багато землевласників, учасників польського національно-визвольного руху, земська реформа не проводилась. Земські установи на цих землях були запроваджені лише 1911 року.

1864 рік — Судова реформа. Обмежила також владу імператора, введення незалежного судочинства[1]. Стала найбільш послідовно проведеною реформою. Замість станового встановлювався коронний суд присяжних, для розгляду дрібних громадянських справ — мировий суд. Проголошувалися принципи виборності й незмінності суддів, рівності всіх перед законом, гласність суду, участь у процесі двох сторін — обвинувачення і захисту. До розгляду кримінальних справ залучалися присяжні засідателі — представники населення, що призначалися за жеребом.

1870 рік — Реформа міського самоврядування[1].

1862 рік — Військова реформа. Уведення загального військового обов'язку для всіх чоловіків, які досягли віку 20 років, бо за часів рекрутської повинності кого віддавати в солдати на 25 років вирішував поміщик.

Ответ дал: KozhanovaVer
0

Ответ:

причини проведення реформи: криза кріпосницької системи, поразка в кримській війні, гальмування розвитку економіки, відсутність ринку вільної найманої праці,посилення селянського руху,падіння міжнародного авторитету.

підготовка селянської реформи тривала п'ять років. 19 лютого 1861 року Олександр 2 підписав "положення",що містили всі законодавчі акти реформи та маніфест про скасування кріпосного права. "положення" крили в собі 17 актів ,найважливішими з яких були " загальне положення про селян, звільнених з кріпосної залежності" та 4 місцеві положення для окремих регіонів імперії.

селяни отримали право купувати власність нерухоме майно, займатися торгівлею, укладати угоди, самостійно вирішувати родинні та господарські справи,проте вони залишалися нижчим станом,мали відбувати рекрутчину, до 1904 до них застосовували тілесні покарання та протягом 9ти років вони не могли відмовитися від наділу й залишатися у селі

Вас заинтересует