• Предмет: Биология
  • Автор: gulandmitro
  • Вопрос задан 6 лет назад

Срочно!!! Какие походние шары кожи у Амфибий
У Рептилий
У Риб
У Савців!
Даю 25 балов!!!

Ответы

Ответ дал: sergiivnakaterina004
0

Ответ:

У ссавців тіло вкрите шкірою із шерстю. Шкіра двошарова, досить товста і міцна. Зовнішній її шар - епідерміс, під ним розташовується власне шкіра - дерма, а під нею - шар підшкірної   жирової клітковини. Волосяний покрив і підшкірний жир оберігають тіло від    зайвої втрати тепла.  Покриви беруть участь у процесах терморегуляції:

- шкірні кровоносні судини постійно змінюють діаметр у широких межах, завдяки чому регулюється тепловіддача;

  - потові залози випаровують з поверхні шкіри секрет – піт, що також підвищує тепловіддачу.

Риба. У риб тіло вкрите лускою. У кісткових риб луска має вигляд тонких напівпрозорих пластинок, що черепицеподібно накладаються одна на одну. Це означає, що своїм переднім краєм окрема луска занурена в шкіру, а заднім налягає на луску наступного ряду. Під час росту тварини росте й луска, яка наростає шарами. Взимку ріст риби припиняється і поновлюється наступної весни..

А ось у хрящових риб, акул і скатів луска утворена з міцної речовини дентину та вкрита емаллю. З таких самих речовин утворені й зуби людини. Луска риб - це похідні їхньої шкіри. Шкіра має залози, що виділяють слиз. Він захищає шкіру від проникнення хвороботворних організмів і полегшує плавання, зменшуючи тертя у воді. У деяких риб цей слиз отруйний.

Рептилії або плазуни.Зовнішній шар покривів плазунів, на відміну від земноводних, роговіє. Шкіра суха, практично без залоз, вкрита роговими лусками, щитками або пластинками - похідними покривного епітелію. Такі покриви захищають тварин від механічних ушкоджень і зайвих втрат вологи. Щільний покрив заважає росту плазунів, тому він періодично змінюється: старий скидається, і тварина росте, поки новий не зроговів.

Амфібії або земноводні. сі земноводні мають гладеньку тонку шкіру, яка порівняно легко проникна для рідин і газів. Будова шкіри є характерною для хребетних тварин: виділяється багатошаровий епідерміс і власне шкіра (коріум). Шкіра багата шкірними залозами, що виділяють слиз. У деяких слиз може бути отруйний, або полегшувати газообмін. Шкіра є додатковим органом газообміну і забезпечена густою мережею капілярів.

   Крім усього іншого, вони відмінно маскуються, змінюючи своє забарвлення. До речі, далеко не всі знають про те, що захистом від хижаків також служить отрута, що виділяється спеціальними шкірними залозами. Виділяється слиз також охороняє шкіру від висихання і може містити отруйні або сигнальні речовини. Багатошаровий епідерміс рясно забезпечений мережею капілярів. Більшість отруйних особин можуть брати яскраве забарвлення, що служить захисним і попереджуючим пристосуванням від хижаків.

Объяснение:

Вас заинтересует