• Предмет: ОБЖ
  • Автор: dench46
  • Вопрос задан 5 лет назад

СРОЧНО! ДАЮ 100 БАЛЛОВ
скласти пам’ятку «Подолання бар’єрів ефективного навчання».

Ответы

Ответ дал: karolinakolesnyk35
0

Ответ:

Важливість налаштування на успіх

Технології швидко розвиваються, отож сучасна людина має бути добре освічена, а вчитися — упродовж усього життя. Важливо вміти вчитися. З матеріалів 7 класу ви вже знаєте, що вміння вчитися — це, насамперед, інтерес до здобуття нових знань, уміння засвоювати інформацію і слухати вчителя на уроці, розвивати пам’ять і увагу.

Слід навчитися самостійно здобувати нові знання. А також сформувати вміння самостійно працювати з книжкою та іншими джерелами інформації.

Щоб вчитися ефективно, навчіться обирати мету, планувати роботу, усвідомлювати завдання, знаходити спосіб розв’язання завдання, контролювати й оцінювати хід і результат роботи.

На шляху до успішного навчання можуть виникнути перешкоди — бар’єри.

Бар’єри ефективного навчання

• Невміння користуватися прийомами ефективного запам’ятовування

• Шкідливі звички

• Перевтома, недосипання

• Несформовані навички розвитку пам’яті, уваги, мислення

• Невміння користуватися прийомами ефективного слухання та ефективного читання

• Розумові перевантаження, стреси

• Нераціональне харчування

• Несформовані вольові якості

Буває, що в учня відсутня мотивація навчальної та пізнавальної діяльності, його не цікавлять нові знання. Тоді учню важко розв’язувати пізнавальні завдання. Щоб бути активною, творчою, інтелектуально розвиненою людиною, важливо розвивати логічне і творче мислення.

Розвиток логічного та творчого мислення

Логічне мислення — здатність мислити послідовно та не допускати протиріч у своїх міркуваннях. Логіка потрібна для вивчення й аналізу інформації.

Ці якості мислення потрібні і вченому, і юристу, і дипломату, і бізнесмену. Якщо їхні міркування та рішення нелогічні, а натомість — непослідовні й суперечливі, це ускладнює прийняття правильного рішення і може спричинити неправильний висновок у науковій роботі, судову помилку, неправильні рішення та дії у зовнішній політиці чи в стратегії розвитку бізнесу. У промисловому виробництві і сільському господарстві нелогічність завдань, інструкцій, дій може бути небезпечною для здоров’я і життя працівників чи споживачів продукції.

У логічному міркуванні одні думки (висновки) випливають з інших думок. Наприклад, із тверджень: «Ми — учні 8 класу. Учні 8 класу вивчають “Основи здоров’я”» випливає «Ми вивчаємо предмет “Основи здоров’я”». Або із тверджень: «Діти мають право на освіту. Я — дитина» випливає «Я маю право на освіту».

Щоб розвинути логічне мислення, варто розв’язувати ситуаційні задачі, відгадувати загадки, розв’язувати логічні завдання-головоломки. Багато ігор також розвивають логічне мислення. Наприклад шахи, лабіринти, квести. Крім логічного мислення, квести розвивають ще й винахідливість.

Під час роботи з великим обсягом інформації замало використовувати тільки логіку. У сучасному світі надзвичайної ваги набуває креативність — здатність мислити нестандартно, творчо, знаходити оригінальні рішення та продукувати свіжі ідеї.

Творче мислення поєднує такі основні властивості.

Висновок

У сучасному світі людині потрібно навчатися впродовж усього життя. Застосовувати вміння вчитися. На кожному етапі навчання налаштовуватися на успіх і діяти впевнено. Уникати бар’єрів на шляху успішного навчання. Щоб досягти успіху в навчанні та житті, слід розвивати інтелектуальні здібності, пам’ять, увагу, логічне і творче мислення.

Вас заинтересует