• Предмет: География
  • Автор: dcovtvovovrvtvbv
  • Вопрос задан 6 лет назад

розповідь про США (про клімат, цікаві факти, температуру, гори, річки)​

Ответы

Ответ дал: alina07182009
2

Ответ:

Сполучені Штати Америки – четверта за величиною держава, розташована на території від Атлантичного до Тихого океану, від Аппалачів на сході до Кордильєр і Скелястих гір на заході. США належать Аляска, Гавайські острови, а також ряд островів в західній частині Тихого океану. На півночі межує з Канадою, на півдні – з Мексикою, Аляска відділена від Азії Беринговою протокою, має кордон з Канадою. Назва країни походить від материка Америка. До складу держави входять 50 штатів (48 суміжних, а також Аляска і Гаваї) і федеральний (столичний) округ Колумбія.

Клімат на території США здебільшого помірний і субтропічний континентальний. На Алясці (арктичний клімат) середня температура січня становить – 25 ° С, на півострові Флорида – + 20 ° С. Середня температура липня на західному узбережжі коливається від + 14 ° С до + 22 ° С, на східному -від + 16 ° С до + 25 ° С. На американських курортах практично круглий рік панує літо. Температура нижче 0 ° С взимку відзначається по всій території, крім Каліфорнії, Флориди і Гавайських островів. Найбільша кількість опадів випадає на Гавайських островах (10000 мм в рік), найменше – в пустелі Мохаве (менше 100 мм). 

Лісами зайнята 1/3 території країни, Так, на півдні Аляски ростуть великі хвойні ліси, решта штату покрита переважно тундрою з мохами і лишайниками. Центральній частині країни властива змішана лісова рослинність (ялина, сосна, дуб, ясен, береза, сикомор). Для півночі східного узбережжя характерні кедрові, соснові, листяні ліси. На південь рослинність набуває субтропічний характер – тут з’являються магнолії, каучуконоси. Узбережжя Мексиканської затоки вкрите мангровою рослинністю. Західна частина країни являє собою регіон пустель і напівпустель, для яких характерні юка, чагарники і напівчагарники. У пустельних районах росте безліч кактусів і сукулентів. У Каліфорнії поширені цитрусові, різні пальми. Сьєрра-Невада вважається краєм гігантських секвой. 

Тваринний світ також різниться залежно від регіону. Так, в північних районах мешкають ведмеді, рисі, олені, земляна білка. На узбережжі Аляски водяться моржі і тюлені. На сході зустрічаються ведмеді-грізлі, олені, лисиці, вовки, скунси, борсуки, велика кількість птахів, серед яких пелікан, фламінго, лисиці, також тут є алігатори, безліч змій. На Великих рівнинах зустрічаються в основному копитні, стада бізонів. У гірських районах мешкають лось, вилорог, гірський козел, товсто-ріг, ведмеді, вовки. У пустельних районах – рептилії, дрібні ссавці, гризуни. 

Головні річки – Міссісіпі, Міссурі, річка Святого Лаврентія, Колумбія. Колорадо. Найбільші озера – це прикордонні з Канадою Великі озера: Верхнє, Гурон, Мічиган, Ері, Онтаріо.

У Нью-Йорку – Рокфеллер-центр (15 хмарочосів), Брітіш-Емпайр-Білдінг, Будівля радіокорпорації Америки, собор Св. Патріка (XIX ст.), Нью-Йоркська публічна бібліотека, будівля Центрального вокзалу, Штаб-квартира ООН, хмарочос Емпайр -Стейт-Білдінг (102 поверхи), Статуя Свободи, музей імміграції, Нью-Йоркський державний театр, будівля Метрополітен-опера, єгипетський обеліск «Голка Клеопатри», Метрополітен-музей, музей сучасного мистецтва, музей американських індіанців, музей африканського мистецтва, музей міста, Музей моря та багато іншого. 

До природних визначних пам’яток відносяться національні парки, гірські хребти, узбережжя заток.


alina07182009: Якщо можна зроби будь ласка кращю відповідь
alina07182009: Дякую
Вас заинтересует