• Предмет: Биология
  • Автор: alina5454638210
  • Вопрос задан 5 лет назад

1. Що таке подразники ? 2. За допомогою чого сприймаються подразники? 3. Що таке рефлекс ? 4. Які органи чуття є у медуз? 5. Які органи чуття є у кільчастих червів ? 6. Які органи чуття є у членистоногих? 7. Які органи чуття є у молюсків? 8. Яку функцію виконує бічна лінія у риб? 9. Які особливості будови очей у амфібій ? 10. Яка будова органів слуху рептилій? 11. Які особливості органів зору птахів? 12. У яких птахів краще розвинений нюх , у наземних чи мешканців водойм ?

Ответы

Ответ дал: maxusphyrf
0

Відповідь:

Пояснення:

1 Подразники — це різноманітні фактори, які викликають відповідь організму. За природою подразники розрізняють: фізичні (температура, тиск, світло, звук, дотик, електричний струм та інші); хімічні (речовини їжі, ліки, гормони, вітаміни, продукти обміну речовин, кислоти, луги тощо);
2 Рецептори – чутливі нервові закінчення і спеціалізовані клітини, які сприймають енергію подразника та перетворюють її у нервові імпульси. Усі рецептори поділяють на дві великі групи: зовнішні і внутрішні. До зовнішніх належать: слухова, зорові, нюхові, смакові, дотикові.
3.Рефле́кс, укр. ві́друх — автоматична цілісна стереотипна реакція організму на певний подразник, на зміни зовнішнього середовища або внутрішнього стану, яка здійснюється при обов'язковій участі центральної нервової системи.
4 Медузи У медуз є органи рівноваги та зору. Органи рівноваги мають вигляд міхурця, усередині якого розташовані кристалики неорганічної речовини. Органи зору - очі - часто розміщені біля основ щупалець. Вони реагують на інтенсивність освітлення, але не сприймають форму предметів.
5 У кільчастих червів добре розвинені органи чуттів. У багатьох є очі; органи слуху побудовані за принципом локаторів; наявні також смакові рецептори та нюхові клітини. Розмноження: за способом розмноження кільчасті черви як роздільностатеві, так і гермафродити.
6 Більшість членистоногих мають добре розвинені органи чуття (дотику, хімічного чуття, рівноваги, зору). Очі членистоногих бувають двох типів — прості, що мають одну лінзу, й складні, або фасеткові, до складу яких входить велика кількість, інколи кілька тисяч, вічок, або оматидіїв, що щільно прилягають одне до одного.
7 До органів чуття молюсків належать очі та щупальця, розташовані на голові, органи хімічного чуття — осфрадії, розташовані поряд з основою зябер, та статоцисти на нозі.
8 Бічна́ лі́нія (linea lateralis) — орган чуття у круглоротих, риб, а також у личинок і деяких дорослих земноводних, який сприймає рухи і вібрації навколишнього середовища. Використовується для орієнтації у воді. Ззовні виглядає як тонка лінія з обох боків тіла від зябер до основи хвоста.
9 Очі пристосовані до функціонування у повітряному середовищі. У земноводних очі схожі на очі риб, проте не мають сріблястої і відбивної оболонок, а також серповидного відростка.
10 У органах слуху також відбуваються прогресивні зміни, що виражаються у великих розмірах завитка, і в тому, що в слуховій капсулі нижче за овальне вікно з'являється другий отвір, затягнутий перетинкою, — кругле вікно. Завдяки цьому ендолімфа, що заповнює внутрішнє вухо, набуває великої рухливості, що веде до кращої передачі нею звукових коливань від барабанної перетинки через слухову кісточку до сприймальних рецепторів у внутрішньому вусі.
11 Очі у більшості птахів розташовані досить далеко одне від одного. Поле зору кожного ока – 150–170 °, але перекривання полів обох очей (поле бінокулярного зору) становить у багатьох птахів лише 20–30 °. Зате птах під час польоту може бачити те, що робиться перед ним, з боків, ззаду і навіть внизу (рис.
12-

Вас заинтересует