• Предмет: География
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 лет назад

КТО ТО ХОЧЕТ БАЛОВ??? ПОЕХАЛИИИ!!!!!!!

Приложения:

Аноним: Можете ответить только на последнюю точку

Ответы

Ответ дал: dyachenkoandrew
2

Ответ:

Гляціологія-наука про льодовики, що вивчає умови і особливості їх походження, існування і розвиток, а також склад, будову, фізичні властивості і взаємодію з географічним середовищем.

Льодовик — багаторічне природне накопичення льоду на земній поверхні. Утворюється з твердих атмосферних опадів у тих районах, де протягом року таких опадів випадає більше, ніж тане та випаровується.

Розрізняють дві групи льодовиків:

+ покривні-Покривні розміщуються на материках або крупних островах.

Менш залежать від рельєфу і діляться на:

Льодовикові куполи потужністю до 1000 м;

Льодовикові щити потужністю більше 1000 м і площа – 50 000 кв. км.

+ гірськ-Гірські льодовики діляться на три підгрупи:

Льодовикові вершини;

Льодовикові схили;

Долинні льоди.

Фірн — крижана порода зі щільністю від 450 до 800 кг/м³, що складається із взаємозалежних крижаних зерен. Є перехідною стадією між снігом і льодовиковим льодом, утворюється в гірських областях, розташованих вище снігової лінії, і в полярних країнах, де атмосферні опади випадають переважно у вигляді снігу й за літо не встигають станути. Сніг перетворюється у фірн під дією сонячної радіації, відлиг, у результаті перекристалізації й сублімації водяної пари внаслідок неодноразового підтавання і наступного замерзання снігу під тиском вище лежачих шарів.

ГЛЕ́ТЧЕР- скупчення на земній поверхні (в горах та приполярних районах) великих мас льоду, який рухається під впливом власної ваги: льодовик.

Снігова́ лі́нія — межа, вище від якої в горах зберігається сніг, який не тане, і перетворюється на лід. Вище від снігової лінії накопичення твердих атмосферних опадів переважає над таненням і випаровуванням.

На екваторі льодовики утворюються в горах, на висоті вище снігової лінії. Оскільки з підняттям угору температура повітря знижується.

Льодовики в тропічних широтах можуть зникнути вже до 2030 року.

Багаторі́чна мерзлота́ або ві́чна мерзлота — частина кріолітозони, де породи мають температуру, нижчу за 0 °C і містять підземний лід. Час існування — від декількох років до сотень тисяч років. Поширення — від острівного до суцільного. Потужність від декількох метрів до 1500 м і більше (в горах). Явище багаторічної мерзлоти змінюється разом зі зміною фізико-географічного середовища.

ЛІД ВИКОПНИЙ – реліктовий підземний лід, який зберігся з часів плейстоцену і залягає на великій глибині під земною поверхнею.

Объяснение:


Аноним: Спс
Вас заинтересует