• Предмет: География
  • Автор: ctoe
  • Вопрос задан 5 лет назад

СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1) Як поширюються природні зони в північній частині материка? А як у центральній та південній частині? Чому?
2)Чим цікава нова для нас природна зона - ТАЙГА.
3)Яким був тваринний світ ПРЕРІЙ та чому він змінився???
4) Що таке ЧАПАРАЛЬ?


misaprokopak: 1На півночі материка вони змінюються у напрямку з півночі на південь. А в південній і центральній частинах із сходу на захід, тобто меридіонально. Основна причина такого простягання – рельєф та розподіл вологи на материку. Прибережні частини отримують більше вологи тому там виникають лісові ландшафти.
misaprokopak: 4.Чапаре́ль, чапара́ль (ісп. chaparral, англ. chapparal) — рослинне угрупування колючих чагарників, поширене перш за все в Каліфорнії, США, яке характеризується середземноморським кліматом (м'які, вологі зими і теплі сухі літа) і відповідною флорою та фауною
misaprokopak: 3Ще в XVIII столітті в преріях жило 600 млн. бізонів. Після тривалого винищування на початок XX століття чисельність популяції скоротилася до 1 000 тварин. Для індіанців бізони здавна були джерелом м'яса і шкіри. Але для власних насущних потреб індіанцям вистачало невеликої кількості тварин,і вони не завдавали значних втрат поголів'ю копитних. Білі переселенці винищували бізонів мільйонами. Особливого розмаху полювання досягло в 60-ті роки XIX століття.
misaprokopak: Наприкінці XX століття було підбито підсумки робіт з відновлення чисельності виду, що включали розведення в неволі і організацію заповідників. Чисельність бізонів збільшилася до 50 000.

Ответы

Ответ дал: misaprokopak
1

Ответ:

1.На півночі материка вони змінюються у напрямку з півночі на південь. А в південній і центральній частинах із сходу на захід, тобто меридіонально. Основна причина такого простягання – рельєф та розподіл вологи на материку. Прибережні частини отримують більше вологи тому там виникають лісові ландшафти.

2.

.Природна зона з досить помірним кліматом, безкрайніми, здавалося б, нескінченними деревами, і непрохідними місцями, називається тайга. Територія тайги займає лише 27% від площі всіх лісів.

Але вона має величезне значення в житті нашої планети. Саме тайга називається легкими Землі, адже її дерева служать підтримкою для кисню. Тайга займає територію в Північній Америці, Канаді і Алясці. В Євразії тайга зайняла Скандинавський півострів, деяку частину Норвегії та Швеції. А ось в Росії це місця в Сибіру і Алтаї. Тайгу вважають найпівнічнішою лісовою зоною планети. Зими тут суворі, а літо не довгий. Всі дерева і тварини пристосувалися виживати в тайзі. Серед усіх дерев найстійкішою виявилася хвоя. У тайзі розташованої в Америці більше переважають ялиці і білі сосни.

Як би там не було, але кожна кліматична зона по-своєму унікальна і дивна. Незважаючи на свою суворість, тайга славиться невимовною красою дикої природи. Саме тут лунають аромати їли і хвої. Це свіжий, чисте повітря, який немов доповнює місцеві краси. Хоч літо тут і тепле, але зовсім короткий. Здається, ніби природа не встигає відпочити від морозів, як знову дме холодний вітер, знижується температура і починається зима. Через те, що в цьому регіоні спостерігається підвищена вологість, і заморозки, вода майже не випаровується. Вона починає застоюватися в грунті, заболачівая її. Це призводить до того, що місцевий ландшафт прикрашають болота і озера. У грунтах через такого майже немає гумусу. Це, звичайно ж, зіграло основну роль у розвитку рослинного і тваринного світу. Не всі види дерев як, виявилося, можуть витримувати такі кліматично особливості. Багатьом деревам не вистачає світла і тепла, їм дістається дуже мало поживних і корисних речовин.

У тих місцях, де переважає хороше освітлення, зростає світла хвоя. Темнохвойні дерева не такі вибагливі. Вони можуть рости в місцях з малим освітленням. Єдине, що може надавати їм дискомфорт – це сильні морози і спекотні дні. Світлолюбні дерева ростуть найчастіше в азіатських регіонах. Сосни і модрини в зимовий час скидають своє листя і голки. Занадто похмурі і похмурі темнохвойні лісу. Вони ростуть так близько, що кранами немов зімкнуті між собою. Сонцю важко пробратися через такі ліси. Тайга відрізняється своєю зеленню. Трави і мохи покривають майже всю землю лісу. Серед такої краси можна виявити виросла чорницю, брусницю та лохину.

У євразійської тайговій зоні мешкає багато різноманітних представників тваринного світу. Найбільший з них бурий ведмідь. Це важливий і сильний мешканець тайги. Він найчастіше харчується травами, горіхами і ягодами. Не гребує поласувати і падлом. Ще цікаво те, що бурий ведмідь може розкопувати мурашники, поїдаючи при цьому їх жителів. Ведмеді готуються до сплячки, вибирають кращі місця, і запасаються їжею, добре набираючи вагу. Крім ведмедів мешкають в тайзі і вовки. Вони живуть парами, а до осені намагаються збиратися в зграї. У тайзі Далекого Сходу прекрасно живуть леопарди і амурські тигри. Їх види були занесені в Червону книгу.

Досить різноманітний і цікавий, в тайзі світ птахів. Там живуть горобці, дятли, рябчики та глухарі. Багато птахів на зиму відлітають у вирій, а потім летять назад. Тайга стала відмінним місцем, де були виявлені родовища газу, вугілля і нафти. У надрах тайги є так само поклади залізної руди, слюди і торфу. Місцеві жителі, так само як і рослини з тваринами відмінно тут влаштувалися. Вони освоїли ці землі і продовжують займатися рибальством, видобутком хутра і збором ягід і рослин. Збільшуються сільськогосподарські угіддя. Завдяки приємним пасовищах і луках, тут стало зручно випасати і розводити худобу. У тайзі живуть тварини, які дуже цінуються своїм хутром. На них відкрито полювання. Великим попитом користується хутро соболя, куниці і рисі. Завдяки комахою і черв’якам місцеві грунти перенасичені життям, і процесами там відбуваються. Адже гриби і бактерії так само грають важливу роль в утворенні грунту і кругообігу речовин. Це говорить про те, що хоч би якою була місцевість, можна вільно пристосуватися до такого життя. І життя в тайзі це доводить.

З.Ще в XVIII столітті в преріях жило 600 млн. бізонів. Після тривалого винищування на початок ХХ століття чисельність популяції скоротилася до 1 000 тварин. Для індіанців бізони здавна були джерелом м'яса і шкіри. Але для власних насущних потреб iндiанцям вистачало невеликої кількості тварин,і вони не завдавали значних втрат поголів'ю копитних. Білі переселенці винищували бiзонiв мiльйонами. Особливого розмаху полювання досягло в 60-ті роки XIX століття.

4.В кометарях тому що більше не можна писати


misaprokopak: 4.Чапаре́ль, чапара́ль (ісп. chaparral, англ. chapparal) — рослинне угрупування колючих чагарників, поширене перш за все в Каліфорнії, США, яке характеризується середземноморським кліматом (м'які, вологі зими і теплі сухі літа) і відповідною флорою та фауною.
misaprokopak: там більше не мош писати
Вас заинтересует