• Предмет: ОБЖ
  • Автор: Serhi001
  • Вопрос задан 5 лет назад

памятка для мотоциклістів​

Ответы

Ответ дал: 19062021
1

Відповідь:

Пояснення:

1. Справність мотоцикла

Мотоцикл має бути комплектний і справний (дзеркала, повороти, не зношена гума і т.д.). І крапка.

На напіврозібраному корчі зі скрученою на коліні проводкою навіть нема чого кудись пертися.

2. Огляд мотоцикла перед виїздом

Перевірити справність гальм. Оглянути тросики, особливо у місці їх кріплення до ручки, а якщо стоїть гідравліка то перевірити рівень рідини та стан трубок. Звернути увагу чи все сухо і чи нема підтікань.

Оглянути гайки/болти на основних вузлах – колеса, амортизатори, руль.Перевірити тиск в колесах.Заглянути в бак, чи є пальне.Перевірити світло, повороти, „стопи”, сигнал.Перевірити натяг ланцюга.Перевірити рівень масла в картері двигуна та редукторі (якщо він є).

3. Медичний „самоогляд” перед виїздом

Якщо ти п’яний, обкурений, хворий, чи під впливом лікарських препаратів на мотоцикл нема чого сідати.

4. Екіпіровка та речі

Перш за все, мова про еквіпунок мотоцикліста, без чого не можна починати жодної поїздки. Найнеобхідніше і першочергове то добрий шолом (добрий мається на увазі хоча б мінімально фірмовий). Найбезпечніше коли це інтеграл зі скловолокна оснащений антифогом (незапотіваючим візиром). І не можна забувати про мотоботи та моторукавиці, саме МОТО, а не звичайні щоденні чи туристичні. Також добре мати МОТОштани та МОТОкуртку зі захисними вставками. В холодну погоду досить пожиточним є нирковий ремінь та термобілизна. Підвищити рівень нашого захисту в дорозі має „черепаха”, така броня дуже пожиточна в спеку – є захист і не парить.

Бажано мати зі собою мінімальну аптечку.

Для 2Т-мотоциклів мати як мінімум пів літри 2Т-масла, для опозитів 1л чотиритактного.

Обов’язково мати заряджений телефон та дві картки різних операторів з грошима на рахунках.

5. Запчастини

Тут все залежить від того який у вас мотоцикл, і які вузли найбільш ненадійні. Для „японців” мінімальним інструментом є ключі необхідні для демонтажу коліс у випадку проколів, викрутка і плоскогубці, свічковий ключ. Не буде зайвим бальончик для безкамерок. Для „совкотехніки” треба мати ВСІ ключі необхідні для розбору мотоцикла, повторюю – ВСІ. Плюс до того запасна камера (не проколота) і набір для латання камер, насос з вужиком (можна один на всю групу). Якщо скати безкамерні, то мати набір для їх ремонту. Пару НОВИХ свічок, півтора-два метри дроту, ізоленту, щітки генератора, 25 см високовольтного дроту (для опозитів з пів-метра).

6. Поведінка на дорозі

То думаю головний пункт для безпечного повернення додому.

Перед кожною поїздкою треба собі нагадати, що нас чекають в дома.

Основне правило тут, то дотримуватись трьох „Д” – ДАЙ ДОРОГУ ДИБІЛОВИ, пам’ятайте, чим менше на дорозі напрягів тим всі спокійніші і більш врівноважені. Дорога то живий організм, як хочеш вижити, то треба все брати до уваги і думати за ВСІХ учасників і чекати небезпеки в будь-який момент і будь-звідки. Їзда мотоциклом то не розслабон, а максимальна концентрація і відповідальність.

Перед виїздом треба оцінити погодні умови та маршрут поїздки. Постійно слідкувати за поверхнею сухо/мокро/пісок/щебінь/масло/колії/вибоїни, а також бути особливо уважним на перехрестях та виїздах з другорядних доріг.

Перед обгонами швидко крути головою, дзеркалам довіряти не можна.

Обов’язково включати ближнє світло, дальнім користуватися не рекомендую – воно сліпить зустрічні і вони не можуть об’єктивно оцінити вашу швидкість і відстань до вас, та і то денервує водіїв.

На дорозі бажано триматися середини своєї полоси, а не притискатися до обочини, щоб ні в кого не було спокуси пристроїтися біля вас і так їхати.

Тримати дистанцію і не ловити гав.

Швидкість – в залежності від погоди, стану дороги і її завантаженості, бажано їхати швидше потоку.

І не забувати, головна проблема мотоцикліста на дорозі – то його НЕвидимість іншими учасниками дорожнього руху, від того і більшість проблем. Будьте замітними і прогнозованими.

7. Дальнобой

Перед дальньою поїздкою перш за все треба дізнатися, щось про місце куди ми їдемо – історія, розташування, традиції та свята (допомогти в цьому має якийсь туристичний довідник). Дуже пожиточним буде GPS-навігатор, якщо його нема то обов’язково мати як найточніші мапи місцевості, не завадить компас.

Сподіваюсь МотоМапа www.mapa.motcykl.net вам в цьому допоможе, та ви самі можете докластися до її наповнення.

Важливо добре запланувати маршрут та денні пробіги, тут головне не переборщити, знайти свій компроміс між дорогою та цікавими місцями.

Багаж.

Головне правило – нічого зайвого, чим легший мотоцикл і менше він наладований, тим він маневреніший та безпечніший. Важкий еквіпунок слід чіпляти як можна нижче, щоб знизити центр ваги, а легкі речі можна примости на бак, заднє сидіння, чи скласти до верхнього кофра.

Якщо плануєте жити в готелях/мотелях не слід забувати про відповідну суму готівки та картки (як мінімум дві, різних банків).

А коли буде ночувати на природі, то треба мати непромокаєму і бажано легку палатку, каремат (чи надувний матрас) та спальник.

Вас заинтересует