• Предмет: Литература
  • Автор: nbelevec966
  • Вопрос задан 5 лет назад

"Життя та творчість Тараса Григоровича Шевченка

1. Коли Т Шевченку було присвоено звання

художника?

2. Головна мета Кироло-Мефодіївського братства?

3. Чому та за що арештували членів Кирило-Мефодіївське братство?

4. Скільки малюнків виконав митець у складних умовах заслання?

5. Під час заслання Тарас Шевченко відновив поетичну творчість. Як називалася книжечка, у яку поет записував свої вірші?

6. Коли і завдяки кому письменника звiльнили iз заслання?

7. Які вірші т Шевченка належать до медитативнох лірики?

8. Звiдки Тарас Григорович добирав епіграфи до своїх творів?

9. Чого навчає переспів " Ісаïя. Глава 35"?

10. З якого року та за що присуджують Національну премію імені Тараса Григоровича Шевченка?



Допоможіть, будь ласка ​

Ответы

Ответ дал: taabidna
2

1.У березні 1845 р.

2.Головне завдання братства полягало в побудові майбутнього суспільства на засадах християнської моралі, шляхом здійснення цілого ряду реформ, зокрема, створенні демократичної федерації слов'янських народів на принципах рівності і суверенності на чолі з Україною; знищенні царизму, скасуванні кріпосного права та станів; встановлення демократичних прав і свобод для громадян; зрівняння у правах всіх слов'янських народів щодо їх національної мови, культури та освіти.

3.Члени братства вели активну громадсько-політичну діяльність: розповсюджували програмні документи, прокламації («До братів-українців», «До братів-великоросів і поляків»), твори Т. Шевченка; займалися науковою роботою, виступали з лекціями в навчальних закладах Києва, піклувалися про розвиток народної освіти, збирали кошти на відкриття народних шкіл, написання і видання нових книг (зокрема, П. Куліш підготував перший підручник з історії України «Повість про український народ», виданий 1846 р.).

У березні 1847 р. за доносом провокатора О. Петрова діяльність братства була викрита, а його члени заарештовані. Найтяжче було покарано Т. Шевченка, якого віддали у солдати Окремого Оренбурзького корпусу з забороною писати і малювати.

4.Під час заслання 1847-1857-х років найбільшою мукою для Тараса Шевченка була заборона малювати. “Мені заборонили ще й малювати, відняли найблагороднішу частину життя мого, – писав він у щоденнику. – Дивитися і не сміти малювати – це така мука, яку зрозуміє тільки сущий художник”. Щоправда, попри нагляд та фізичне виснаження, Тарас Григорович провадив малярську діяльність і лише під час Каратауської експедиції влітку 1851-о року виконав близько ста малюнків аквареллю й олівцем. А, знайшовши коло форту добру глину й алебастр, Шевченко почав вправи в скульптурі

5.Оренбурзька або Мала книжка

6.Завдяки клопотанню друзів.

7.описово-медитативні елегійні поезії («N. N. (Cонце заходить, гори чорніють)», «За сонцем хмаронька пливе», «І небо невмите, і заспані хвилі»), у яких пейзажні враження передано через призму психол.

8.Біблії

9.Ісаія. Глава 35" - це поетичне озвучення мрії Тараса Шевченка про повалення самодержавства і розбудову нового суспільства. Вірш написаний як переспів з Біблії і в ньому Тарас Шевченко висловлює впевненість у святості божої правди, яка запанує на землі та віру у щасливе і вільне життя.

Навчає,що потрібно шанувати та вірити в Бога та боротися за волю

10.20 травня 1961 року постановою Ради Міністрів УРСР № 646 було засновано Республіканську премію імені Т. Г. Шевченка. Нею нагороджували видатних митців за високоідейні й високохудожні твори й роботи в галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва й кінематографії.

Має все бути правильно,перевіряла


nbelevec966: Дякую
Вас заинтересует