• Предмет: Физика
  • Автор: holovanucdima
  • Вопрос задан 5 лет назад

Реферат з фізики на тему Видатний український учений-механік С.П.Тимошенко

Ответы

Ответ дал: ikotsyuba
2

Ответ:

Біографія Тимошенко Степана Прокоповича  

С. П. Тимошенко народився 23 грудня 1878 р. в селі Шпотівка Чернігівської губернії в родині землеміра, пізніше його батько став господарем невеликого маєтку. Отримав середню освіту в Роменському реальному училищі. Серед його однокласників був майбутній віце-президент АН СРСР Абрам Йоффе.

З 1896 по 1901 рік навчався в Петербурзькому інституті шляхів сполучення. Закінчивши інститут, залишився в ньому в якості асистента механічної лабораторії. У 1901 році здійснив перше закордонне відрядження – в Париж, після повернення з якого був покликаний на військову службу на якій пробув один рік. Служив в саперному батальйоні.

У 1903 році Тимошенко перейшов працювати в механічну лабораторію Петербурзького політехнічного інституту. Після революційних подій 1905 року Степан Прокопович їде в друге відрядження, але вже в Німеччину. Працював в Геттінгенському університеті у німецького механіка Л. Прандтля.

вклад С. П. Тимошенко в науку

Великий вплив на наукову діяльність Степана Прокоповича надали книги Релея, зокрема, «Теорія звуку». Він став займатися розрахунком частот власних коливань складних конструкцій. У зв`язку з катастрофою Квебецького моста в Канаді, він став працювати над теорією стійкості складних балок.

Є автором безлічі праць в галузі механіки суцільних середовищ і опору матеріалів. Розробив теорію стійкості пружних систем, розвинув варіаційні принципи теорії пружності і застосував їх у вирішенні різних інженерних задач в тому числі для визначення частот коливань пружних систем; за роботу «Про стійкість пружних систем» 1910 р. був удостоєний премії Д. І. Журавського. Справив розрахунок окремих конструкцій. С. П. Тимошенко розробив теорію вигину стрижнів і пластин з урахуванням зсувних деформацій в сучасній будівельній механіці широко вживаються поняття «плита Тимошенко», «балка Тимошенко», виконав цикл робіт по крученню, удару і коливань стрижнів, вирішив задачу про концентрацію напружень поблизу отворів, яку називають, як «задача Тимошенко».

Вплинув на інженерну освіту, створив класичні навчальні посібники «Курс опору матеріалів» 1911 і «Курс теорії пружності» т. 1-2, 1914-1916 рр.

Член 17 академій і наукових товариств світу. Іноземний член АН СРСР з 1958 року. Безліч робіт Тимошенко актуальні і використовуються сьогодні, написані ним підручники переведені на багато іноземних мов.

Объяснение:

Вас заинтересует