Текст-есе з фактами про березу​

Ответы

Ответ дал: antonukm05
1

Ответ:

1.Береза – одне з найбільш відомих дерев листяного лісу, але і в змішаному лісі її легко відрізнити від інших дерев.

Стовбур берези має незвичайне біле забарвлення з поперечними темними смугами. Саме це робить березу такою гарною. Про березу складають пісні, вірші, пишуть розповіді, багато художників черпали своє натхнення малюючи березовий ліс.

Листочки у берези невеликі та мають зазубрені краї. Влітку вони яскраво-зелені, восени — яскраво-жовті. На зиму береза скидає своє листя і вкривається сніговою ковдрою. Береза взимку теж унікальна за своєю красою і може бути навіть красивішою ніж влітку.

Ще однією характерною рисою берези є її сережки — квіти берези, які дозріваючи викидають на вітер велику кількість насіння.

І звичайно слід сказати декілька слів про березовий сік, дуже смачний і корисний. Сік цей збирають ранньою весною, поки береза ще не розквітла.

2.Береза – це одне з найвідоміших дерев для жителів нашої країни. У лісі вона дуже сильно виділяється серед інших дерев. Має білий стовбур, який покритий горизонтальними чорними смужками. У берези легка рухома крона з гнучкими гілками. Листя берези з одного краю мають зубчики, а з іншого закруглені, за формою схожі на ромб дуже яскравого зеленого кольору. Восени листя стає жовтим. Березу люди люблять не тільки за красу, її використовують для виготовлення деревини, а кору для прикрас.

З настанням весни замість листя на березі спочатку з’являються бруньки, які є дрібними квіточками дерева. Навесні люди збирають березовий сік, традиційний напій, який добувають зі стовбура дерева, цей напій повний вітамінів. Збираючи березовий сік необхідно бути акуратними, щоб не нашкодити дереву.

Раніше, до винаходу паперу, використовували березову кору молодих дерев для письма. Березу застосовували так само в лікувальних цілях і досі продовжують використовувати її лікувальні властивості. Роблять відвари з листя і бруньок дерева, які допомагають впоратися з авітамінозом. У фармацевтиці вона необхідна для виробництва активованого вугілля. А з березових гілочок роблять віники для традиційної лазні.

Вас заинтересует