• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 лет назад

1) Які є три теорії походження слов'ян
2) На зламі нової ери слов'яни займали.
3) Слов'янські археологічні пам'ятки входять до
таких археологічних культур.
4) Для чого слов'яни використовували господарські
ями?
5) Що таке слов'янські "гнізда"
6) Основними заняттями слов'ян були:
7) Що ввозили, а що вивозили слов'яни?
8) Яких ви знаєте слов'янських богів?
9)Язичники -це
Капища -це
Волхви -це

Ответы

Ответ дал: denisukmasha11
1

Ответ:

1)процес формування слов'янських народів з конгломерату індоєвропейських племен. У даний час не існує загальновизнаної версії формування слов'янського етносу. Однією з головних є теорія автохтонного походження слов'ян. Пояснення походження слов'ян гіпотетично від людей за назвою «праслов'яни», за твердженням польського археолога Юзефа Костжевського — вони творці лужицької культури[1]. Теорія, що праслов'яни вже жили у добу бронзи підтримується мовознавцями (лінгвістами)[2]. Є також версія, що тщинецька культура була колискою протослов'ян.

2)Проаналізувавши античні писемні джерела, учені зробили висновок, що на зламі нової ери слов'яни займали сучасні Полісся, Волинь, Поділля та Середнє Подніпров'я.

3)Відділ археології ранніх слов’ян був створений 1974 р. за ініціативою доктора історичних наук, а згодом член–кореспондента НАН України, професора В. Д. Барана. Від 2002 р. відділ очолював доктор історичних наук, професор Д. Н. Козак. З 2011 по 2019 рр. відділ носив назву «Відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень»». З 2019 р. відділ має назву «Відділ археології ранніх слов’ян». Завідувач відділу — кандидат історичних наук.

4)Колись пращури цих народів мешкали разом, мали єдині звичаї та розмовляли єдиною мовою. Згодом вони розселилися в різних напрямках, їхня мова поступово змінювалася, зазнавали змін і звичаї.

5)Нічниці — це схожі на птахів, кажанів або хробаків примари, рідше — жінки з довгим волоссям у чорному одязі. Вони проникають у будинок через вікно або двері та б'ють дитину. Також нівечать пташині гнізда, випивають яйця та душать пташенят.

6)Основними заняттями східних слов'ян були землеробство і скотарство. Вирощували просо, ячмінь, пшеницю, жито, овес та інші культури. У слов'ян існували різні види ремесел: ливарне, обробка заліза, різьблення на кістці, виготовлення посуду та ін.

7)Слов'яни активно торгували з населенням Подунав'я, Центральної Європи й Прибалтики, а згодом - з мешканцями римських провінцій та міст Північного Причорномор'я. У слов'янські землі за тих часів потрапляли посуд, вироби зі скла, бронзи, срібла й золота, вино, олія. Натомість вивозили хутро, мед, віск, шкури, зерно.

8)Найвідомішими руськими богами були: Ярило (бог сонця та весни), Дажбог (бог сонця та багатства), Велес (або Волос) (бог скота), Перун (бог грому), Род (бог народження).

9). Язи́чництво — сучасна наукова назва давньої релігії, що існувала до прийняття християнства та інших світових релігій у всіх народів. Прийнятий у християнському богослов'ї і частково в історичній літературі термін, що означає всі неавраамічні релігії.

Ка́пище — язичницький храм у східних і прибалтійських слов'ян дохристиянського часу, також давньослов'янське слово, яким називається простір язичницького храму, розміщений за вівтарем і призначений для розміщення капів — статуй, кумирів.

Волхви – давньоукраїнські жерці, служителі язичницького релігійного культу. Носії стародавньої української культури й духовності, народної медицини, знань з астрономії, математики, географії, будівництва тощо. Володіли, як правило, багатьма мовами, зокрема арабською, латинською, грецькою, німецькою, вірменською та ін.


denisukmasha11: можна як краща відповідь?
Вас заинтересует