• Предмет: Психология
  • Автор: akrasovska6
  • Вопрос задан 1 год назад

Чи потрібна психологія філологам? Твір на 10 речень

Ответы

Ответ дал: uspex13
1

Відповідь:

    1) Мова - душа народу, а психологія - це наука про ψυχή (psyché), що з грецької перекладається як душа, дух. 2) Цілком очевидно, що філологам необхідне розуміння закономірностей таких психічних явищ, як мислення і почуття, бо саме вони матеріалізуються в мові й презентують її душу.

    3) Характер мови безпосередньо залежить від характеру народу-творця. 4) Аби усвідомити відмінності між різними націями, іноді достатньо проаналізувати лексеми, що позначають одинакові поняття. 5) Для розвінчання міфу про одну колиску українського й російського народів порівняймо пари слів-аналогів "воспитать" - "виховати" і "супруга" - "дружина". 6) Ми виявимо, що відмінне звучання відтворює різні погляди на виховання та взаємини в сім'ї. 7) Якщо "воспитать" передбачає вигодувати, не дати вмерти від голоду, то "виховати" означає сховати - від неприємностей, необачності, неприйнятної поведінки, тобто підготувати дитину до безпечного життя в майбутньому. 8) Російське "супруга" дослівно перекладається як та, що йде в одній упряжці, тобто слово дає знати, що роль жінки в сім'ї прирівнюється до тяжкої повинності тяглової худоби. 9) Наше ж "дружина" переконливо свідчить, що на жінку в родині дивилися як на друга, рівню чоловікові.

    10) Якщо до сказаного  додати, що місія мовника й літератора - навчити дітей користуватися мовою так, аби вона не завдавала болю, а підтримувала й надихала, то ні в кого не залишиться сумнівів у необхідності психологіїї філологам.

Пояснення:

Вас заинтересует