• Предмет: История
  • Автор: alinagafinets14
  • Вопрос задан 1 год назад

Повідомлення слов'яни під час великого переселення народів?​

Ответы

Ответ дал: my19ivan032008
1

Відповідь:Велике переселення народів започаткувало поділ слов’ян на ті етнічні групи, які залежно від історичних обставин заклали основи процесів формування сучасних слов’янських народів (.

II ст. до н.е. - III ст. и. е. — переміщення германських племен готів з Прибалтики до Причорномор’я. Спочатку готи мешкали на півдні сучасної Швеції, згодом покинули цю територію й оселилися на південному березі Балтійського моря і поблизу гирла Вісли. Під час переміщення готів вони витіснили сарматів, захопили грецькі міста-держави Ольвію і Тіру, заснували свою державу.

II—IV ст. Унаслідок просування на південь готів слов’янські племена були розділені на східних і західних. Поступово слов’яни заселили басейн ріки Ельби та південно-західне узбережжя Балтійського моря. З Причорномор’я готи робили походи на Балканський півострів та Малу Азію.

350-375 pp. Найвище піднесення готської держави за короля Германаріха. Готські легенди зараховують до складу "держави Германаріха" десятки племен, що мешкали від Балтійського моря до Чорного і від Карпатських гір до Волги.

375 р. Готів перемогли гунни (тюркські кочові племена, що прийшли з Азії), частково їх підкорили, а частково витіснили з Причорномор’я. Гуни утворили могутню державу, на чолі якої стояв Аттіла (займала територію між Доном і Карпатами). Гуни здійснювали походи в Галлію та Східну Римську імперію. Півстоліття вони здійснювали спустошливі походи на країни Західної Європи. Після смерті Аттіли гунська держава занепала.

469 р. Гуни були переможені Візантією.

Наприкінці V ст. - початок VI ст. Слов’яни, охоплені міграційними потоками, зумовленими Великим переселенням народів, пересувалися в різних напрямках, просувалися до Дунаю та Північного Причорномор’я (поклали початок південним слов’янам), обживали значні території Східної Європи. Розгром гунів відкрив шлях для розселення слов’ян на півдні та південному заході. Слов’яни масово переходили на південний берег Дунаю вобширні володіння Візантії і там оселялися, освоювали вільні землі на Балканському півострові, згодом утворили там низку народностей і держав. Вони стали стіною проти османських завойовників, захистивши від їхньої агресії країни Європи, та зберегли цивілізацію.

V ст. Навала кочових племен аварів (прийшли з території Середньої Азії).

60-ті роки VI ст. На середньому Дунаї створили свою сильну державу - Аварський каганат.

VII ст. Аварів було витіснено з Українського Причорномор’я.

IX ст. Аварська держава перестала існувати внаслідок ослаблення у війнах з Візантією, франками, слов’янами. Питання прабатьківщини слов’ян є дискусійним у всесвітній історіографії. Існують такі точки зору.

Пояснення:


alinagafinets14: Дякую)
Вас заинтересует