• Предмет: История
  • Автор: mikovaliuk13
  • Вопрос задан 1 год назад

Ніркуство і діємо!
1. Згадайте, якою європейці уявляли Землю в періоди Античності та Середньо-
віччя. 2. Випишіть у зошит передумови й причини (окремо) Великих географічних
відкриттів. Чому церква підтримувала освоєння нових земель? 3. Використовуючи
інтернет, з'ясуйте походження слова «каравела». Чому після винайдення саме
таких вітрильників стали можливими далекі плавання?

Ответы

Ответ дал: 17krasotka17
2

Ответ:

2.Характер соціально-економічного й культурного розвитку Європи в ранній Новий час значною мірою визначали Великі географічні відкриття, які були зумовлені низкою причин.

Головними серед них були: невпинне зростання в Європі товарного виробництва, нестача цінних металів і коштовного каміння, зростання попиту на прянощі, а також прагнення європейських купців контролювати основні торгові шляхи. У зв’язку з розпадом монгольської держави припинив діяти караванний шлях із Європи в Китай та Індію через Середню Азію й Монголію. Турецькі завоювання в Малій Азії та на Балканах закрили шлях на Схід, а араби контролювали шляхи через Червоне море й Перську затоку. Отже, різко зменшилося значення Середземноморського басейну, через який в основному велася європейська торгівля зі східними країнами.

Великі географічні відкриття мали певні передумови: По-перше, вагомі здобутки в галузі мореплавства й накопичення географічних знань. Розроблено новий тип судна—каравелу, яка завдяки удосконаленій системі вітрила могла рухатися не тільки за напрямком вітру, а й проти вітру, досягаючи швидкості 22 км/год. По-друге, утвердження в науці думки про те, що Земля має форму кулі, а суша омивається єдиним океаном. Отже, пливучи на захід, можна дістатися берегів такої бажаної для європейців Індії та інших східних країн. По-третє, морська подорож у західному напрямку була можлива лише невідомим тоді Атлантичним океаном, який омивав країни Піринейського півострова—Іспанію та Португалію. Таке вигідне географічне положення сприяло тому, що ці країни почали першими освоювати незвідані океанічні простори.

Объяснение:

3.Каравела походить від португальських рибальських човнів XIII століття, будованих за зразком арабських «карибів».

Чому після винайдення саме

таких вітрильників стали можливими далекі плавання?

До відкриттів мандрівників спонукали й життєві потреби. Панування Османської імперії майже припинило постачання прянощів (чорного перцю, кориці, мускату тощо) зі Сходу. Доступ туди мали венеційські купці, але поменшало охочих платити їм за це шалені гроші. Європейські володарі все частіше замислювалися про пошуки обхідних шляхів до багатющої Індії. До того ж, для задоволення своїх примх і фінансування військ їм не вистачало золота та дорогоцінних металів, тому воднораз із нестачею прянощів постало питання освоєння незвіданих золотих і срібних копалень. Середньовічні бувальщини про казкові розкоші східних країн отримали продовження!

Після завершення Реконкісти дворянство Іспанії та Португалії залишилося без військової здобичі, тож вирушало в далекі подорожі, сподіваючись розбагатіти та прославитися. Католицька церква теж підтримувала думки про освоєння нових земель і навернення поганських народів у християнство. Вона навіть погодилася із кулястістю Землі, хоча раніше всіляко заперечувала таку теорію.

Вас заинтересует