• Предмет: Литература
  • Автор: cofrocifro
  • Вопрос задан 1 год назад

Яка приказка (прислів'я) найбільше підходить як епіграф до повісті і нечуя-левицького? обґрунтуйте свій вибір Що посієш, те й пожнеш. Згода будує, а незгода руйнує. Не плюй у криницю: доведеться водиці напиться. Моя хата скраю - нічого не знаю. Лайкою й криком до згоди не дійдеш. Мир і лад - великий клад. Де лайка й бійка, там спайка та не стійка. Гнів чоловіка сушить. срочнооооооо!!!!​

Ответы

Ответ дал: ufuggufyfyfu
3

Ответ:

Згода будує, а незгода руйнує.

Объяснение:

Сім’я. Таке коротке слово, а вмістило в себе так багато. Хіба можна порівняти з чимось родинний затишок, турботу мами, тата, піклування про всіх бабусі. їх поради, настанови супроводжуватимуть нас усе життя. Родина є сильною завдяки взаємній любові всіх її членів, доброзичливості, взаєморозумінню, взаємопідтримці. Які б випробування не випали на долю дитини, вона повинна знайти прихисток в стінах рідного дому, де її правильно зрозуміють, допоможуть,скажуть правду, посварять, коли це необхідно. В такій родині діти шанують батьків, а батьки поважають дітей.

А як ставляться один до одного члени сім’ї Кайдашів? Постійні сварки та суперечки, неповага до батьків. Рідні люди перетворюються на ворогів. Невже так можна ненавидіти найрідніших? І через що? Хіба тут винна лише власність? А де поділися людська совість, повага, милосердя, душевна щедрість? Якими ж принципами керуються герої твору? Постійні сварки за «моє» і «твоє», життя за принципом: «моя хата скраю», думки тільки про себе, а про інших байдуже. Відстоюючи ці принципи, вони готові очі повибивати одне одному. І не тільки у переносному значенні, адже Мотря у сварці за мотовило дійсно вибила свекрусі око. А пригадаємо епізод, коли та ж Мотря полізла на горище, щоб забрати свою курку, і заодно покрала яйця в Мелашки. Лаврін забрав драбину, і «Мотря теліпалася на стіні, наче павук на павутинні».

Вас заинтересует