• Предмет: История
  • Автор: typoehyilo
  • Вопрос задан 1 год назад

СРОЧНО!!! ДАМ 30 БАЛЛОВ сделать табличку «всі битви на території України під час першої світової війни» Назва | дата | Хід | Наслідки

Ответы

Ответ дал: Krummlauf
2

Ответ:

Галицька битва (18 серпня - 21 вересня 1914р).

Спочатку Австрія мала певні успіхи та зайняли декілька містечок, але в деяких місцях росіяни змогли відбити удар австрійців та відтіснити їх назад за річку. Через це, главком австрійських військ мав хибне уявлення щодо розташування російських військ. Вже 18 серпня армія Брусилова перейшла у наступ, за три дні вона дійшла до держ.кордону і перетнувши його, продовжила наступ. 19 серпня у наступ перейшла армія Рузького і майже без перешкод пройшли майже 100км. Згодом, внаслідок ще декількох битв, майже вся Галичина та Буковина перейшла під російський контроль, а також м. Черніці. Зокрема, із наслідків можна виділити те, що Німеччина була вимушена перекинути на Східний фронт допомогу.

Горлицький прорив (2 травня - 15 червня 1915р).

Німецький прорив 11-ї армії почався після 13-ти годинної арт.підготовки. Не дивлячись на повністю знищену першу лінію оборони німці не змогли прорватися на велику дистанцію, лише на 3-й день німці змогли прорвати оборону росіян і просунутися на 40 км, зазнавши величезних втрат були вимушені відійти. Німці ж, розвиваючі наступ відвоювали всі території що були захоплені росіянами внаслідок Галицької битви. Крім цього, згодом, німці перетнуть кордон і візьмуть під контроль західну Волинь, Хомщину, Берейстещину, зокрема міста Луцьк та Дубно.

Брусиловський прорив (4 червня - 13 серпня 1916р)

Після нетривалої арт.підготовки російські війська перейшли у наступ по всій лінії фронту, російни просунулися вглиб майже на 80-120км, знов зайнявши частину Волині, Буковини та Галичини. Наслідком цієї битви став переход стратегічної ініціативи від "Центральних Держав" до "Антанти".

Бої за гору Лисоня (серпень - вересень 1916р).

12 серпня російські війська атакували січових стрільців, унаслідок чого останні були вимушені відступити. 31 серпня російни почали наступ на с. Бережани, австрійці разом з стрільцями зупинили їх, але через 3 дні росіяни прорвали оборону, два куреня УСС були розбиті та взяті у полон. Внаслідок третього російського штурму, був розбитий угорський полк та зайняті його позиції, УСС опинилися у оточенні. Ціною великих втрат загони УСС змогли вийти з оточення(вийшло 17 старшин та 150 стрільців). Внаслідок величезних втрат стало питання про саме існування підрозділу. Російни так и не закріпилися на горі та були відкинути.

Вас заинтересует