• Предмет: Биология
  • Автор: nazarenkoket2910
  • Вопрос задан 1 год назад

висновок про зв'язок будови та функцій тканин, укажiть ознаки подібності та відмінності в будові тканин:​

Ответы

Ответ дал: myklarhaus
2

Ответ:

Тканина - це сукупність клітин, які мають спільне походження, спільну форму і виконують одну й ту саму функцію. Взаємодіючи одна з одною, різні тканини утворюють окремі органи тіла.

Наука, що вивчає будову, функції і взаємне розташування тканин, називається гістологією.

Загальним і для рослин, і для тварин є те, що чим вище організована істота, тим більш різноманітні групи клітин, з яких формується її тіло.

Тому можна зробити висновок про те, що поява тканинної організації живої матерії була значним кроком вперед у еволюційному розвитку на шляху пристосування живих організмів до умов навколишнього середовища.

Тваринні тканини відрізняються одна від одної типом клітин, їх розташуванням, співвідношенням між клітинами і міжклітинним матриксом і будовою самого матриксу, і беруть початок з різних зародкових листків.

Тип тканини

Особливості будови

Функції, що виконує Місце розташування

 Епітеліальна  тканина

Одношаро­вий епітелій

Складається з плоских, кубічних, циліндричних або війчастих клі­тин, які розташовані в один шар. Міжклітинна речовина представле­на базальним Шаром (переплетен­ням білкових волокон), на якому розташовані клітини епітелію   Покривна, захис­на, всмоктувальна, секреторна.   Вистилає кровоносні судини, кишечник, легеневі альвеоли, капсули нирок. Клітини, з яких він складається, можуть мати різну форму, залежно від якої виділяють одношаровий кубічний, одношаровий стовпчастий епітелії і т. д.

Багатошаро­вий епітелій

Складається з плоских, кубічних або циліндричних клітин, які роз­ташовані в декілька шарів. Між­клітинна речовина представлена базальним шаром (переплетенням білкових волокон), на якому розта­шовані клітини нижнього шару   Переважно викону­ють покривну й за­хисну функції   Утворює поверхню шкіри, ротову порожнину, стравохід. Клітини багатошарового епітелію розташовуються в декілька шарів.

 Сполучна тканина

Кров

Рідка тканина, у якій клітини (формені елементи) не сполучають­ся одна з одною, а вільно перемі­щуються в рідкій міжклітинній речовині (плазмі крові) Виконує транспорт­ну, трофічну й за­хисну функції   Виконує транспорт­ну, трофічну й за­хисну функції

Лімфа

 Рідка тканина, за складом близька до плазми крові, у якій клітини (представлені в основному лім­фоцитами) не сполучаються одна з одною, а вільно переміщуються в рідкій міжклітинній речовині Виконує транспорт­ну, трофічну й за­хисну функції      Лімфа, лімфовузли.

Ретикуляр­на тканина

Складає основу кровотворних органів, структура - переважно, яку пухкої сполучної тканини, у деяких випадках - як у щільної сполучної тканини   Кровотворна   Кістковий мозок, селезінка, лімфовузли).

Жирова тканина

Не має власної основної речовини. Фактично це пухка тканина, що містить велику кількість жирових клітин, зібраних у часточки Виконує запасаючу функцію, зберігає тепло Підшкірну основу, бо це - своєрідне енергетичне депо організму

Пухка сполучна тканина

Складається з клітин, рідко роз­киданих у міжклітинній речовині, і волокон, що створюють пухке невпорядковане сплетіння

Є основою структу­ри різних органів. Вона переважно знаходиться вздовж кровоносних судин.

Щільна сполучна тканина

Складається, в основному, з воло­кон, які занурені в міжклітинну речовину й розташовані безладно або більш чи менш паралельно одне одному. Містить мало клітин  Є основою структу­ри різних органів Із неї побудовані зв'язки та сухожилля.

Кісткова тканина

Складається з клітин (остеоблас­тів), занурених у звапнілу основну речовину (30 % її складають орга­нічні сполуки, в основному колаге­нові волокна,

а 70 % - неорганічні, в основному гідроксіапатит)   Опорна й захисна   Кістки

Хрящова тканина

Складається з клітин (хондробластів); занурених у пружну основну речовину - хондрин (містить во­локна, що складаються з колагену) Бере участь у виконанні опорної функції, зв'язує між собою кістки скелета Зовнішнє вухо, носова перегородка, трахея, між хребцеві диски.

 М'язова тканина

Посмугова­на м'язова

Складається з дуже довгих клітин (волокон), що розділені на саркомери. Мають добре виражену попереч­ну смугастість Забезпечують по­тужні швидкі ско­рочення скелетної мускулатури Скелетна посмугована м'язова тканина утворює скелетні м'язи, входить до складу язика, глотки, верхнього відділу стравоходу.

Гладенька м'язова

Складається з окремих веретенопо­дібних клітин, зібраних у пучок або пласти. Не має поперечної смугас­тості   Забезпечує відносно повільне ритмічне скорочення м'язів внутрішніх органів Вона утворює стінки кровоносних і лімфатичних судин, внутрішніх органів. стiнку шлунка, кишечнику, матки, кровоносних судин.

Серцева м'язова

Складається з клітин, які на кінцях розгалужуються і сполучаються одна з одною з допомогою особливих поверхневих паростків   вставних дисків. Мають добре виражену поперечну смугастість Забезпечують швидкі ритмічні скоро­чення серцевого м'яза   Складає основу серцевого м'яза.

 Нервова тканина

Не

Объяснение:

Вас заинтересует