• Предмет: Литература
  • Автор: fiksikpon
  • Вопрос задан 1 год назад

легенда про Липовець віницької області​

Ответы

Ответ дал: myklarhaus
0

Ответ:

Ваш e-mail

Підписатися

PRESERVING AND MEMORIALIZING

THE HOLOCAUST MASS GRAVES

OF EASTERN EUROPE

Connecting Memory project website

in Ukrainian/English/German

Липовець. Історичний огляд

Завантажити дослідження у форматі PDF

Рей Брандон

Передвоєнна історія

Липовець – невелике місто у Вінницькій області, розташоване на річці Соб на відстані близько 35 км на схід від міста Вінниця. Історія Липовця сягає ще XIV ст., коли цей регіон був частиною Великого князівства Литовського[1]. Єврейська громада в місті з’явилася у 1637 р. До 1765 р. в Липовці проживали 258 євреїв. Кількість єврейського населення різко знизилася до 165 осіб у 1773 р., після останнього гайдамацького повстання, що відбулося за п’ять років до цього[2]. Липовець потрапив до складу Російської імперії в результаті Другого поділу Польщі між Пруссією та Росією, ставши частиною Київської губернії.

У Російській імперії території проживання євреїв на землях, отриманих від Польщі, обмежувалися «смугою осілості»[3]. У 1847 р. населення єврейської громади в Липовці становило 1802 особи, враховуючи мешканців Липовця і кількох навколишніх сіл. Згідно з переписом населення Російської імперії, у 1897 р. єврейське населення Липовця зросло до 4135 осіб. Отже, євреї становили 48 відсотків населення міста[4].

Єврейське життя у «смузі осілості» порушили погроми у 1881–1884 і 1903–1906 рр. Хвилі антиєврейського насилля прокотилися Україною, проте відомостей про погроми у ці роки у Липовці немає[5]. Погроми, поширення бідності і політична нестабільність сприяли масовій міграції євреїв із Російської імперії наприкінці XIX – на початку ХХ ст.[6]

Объяснение:

Вас заинтересует