• Предмет: Физика
  • Автор: illiaschoda9424
  • Вопрос задан 1 год назад

Чому мензурки виготовляють зі скла у вигляді високих вузьких посудин?
ОТДАМ 100 БАЛОВ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНОО


illiaschoda9424: Народ(
emiliyaklimova1: почему если мне нужен ответ его нет

Ответы

Ответ дал: emiliyaklimova1
13

Ответ:

Скляний посуд загального призначення

Пробірки (рис. 1.1) – вузькі циліндричної форми посудини із закругленим дном; вони бувають різних розмірів та діаметра і з різного скла. Звичайні лабораторні пробірки виготовляють із легкоплавкого скла, але для особливих робіт, коли необхідне нагрівання до високих температур, пробірки виготовляють із тугоплавкого скла і кварцу.

Крім звичайних, простих пробірок, використовують також пробірки спеціального прзначення: градуйовані, центрифужні, для напівмікро- та мікроаналізу.

Для зберігання пробірок, якіПробірки використовують, головним чином, для проведення аналітичних і мікрохімічних робіт. Під час проведення реакцій у пробірці реактиви не слід застосовувати у великих кількостях. Зовсім не допустимо щоб після додання якого-небудь реагенту пробірка була повна до країв.

Розчин у пробірці повинен займати не більше третини її об’єму, щоб рідину було легко розмішати. Реакцію проводять з невеликою кількістю речовини, достатньо буває 1/4 або навіть 1/8 ємності пробірки.

Інколи в пробірку слід увести тверду речовину (порошки, кристали тощо), для цього смужку паперу шириною трохи менше діаметра пробірки складають удвоє за довжиною та в утворений «совочок» насипають потрібну кількість твердої речовини. Пробірку тримають у лівій руці, нахиливши її горизонтально, і вводять у неї «совочок», майже до дна (рис. 1.3), потім пробірку ставлять вертикально і злегка б’ють по ній. Коли вся тверда речовина висиплеться, паперовий «совочок» виймають.

Для перемішування налитих реактивів пробірку тримають великим і вказівним пальцями лівої руки за верхній кінець та піддержують її середнім пальцем, а вказівним пальцем правої руки вдаряють косим ударом по низу пробірки. Цього достатньо, щоб її вміст був добре перемішаний. Зовсім недопустимо закривати пробірку пальцем і струшувати її в такому вигляді, при цьому можна не тільки ввести що-небудь стороннє в рідину, яка мітиться в пробірці, але інколи і пошкодити шкіру пальця, отримати опік тощо. Якщо пробірка наповнена рідиною більше ніж на половину, вміст перемішують скляною паличкою. використовуються в роботі, застосовуються спеціальні дерев’яні, пластмасові або металеві штативи

Якщо пробірку потрібно нагріти, її слід затиснути в тримачі (рис. 1.4).

У разі невмілого і сильного нагрівання пробірки рідина швидко закипає і вихлюпується з пробірки, тому нагрівати слід обережно.

Коли почнуть з’являтися бульбашки, пробірку слід відставити і, тримаючи її не в полум’ї горілки, а біля нього або над ним, продовжують нагрівання гарячим повітрям. Під час нагрівання відкритий кінець пробірки необхідно повернути у бік від працюючого і сусідів по столу.

Что нашла то и вставила

Ответ дал: 3HO
79

Відповідь:

Мензурки виготовляють з термічно стійкого скла для того, щоб уберегти від перегрівання скла під час нагрівання мензурки. Бо інакше вона просто б луснула. А також рідину в ній дуже легко нагрівати, бо ти нагріваєш центр по якому тепло проходить через всю мензурку. Можеш навіть зробити експеримент, скільки часу піде на нагрівання в чашці та мензурці.

Якщо є питання-пиши.

Вас заинтересует