• Предмет: Литература
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 1 год назад

легенда про квітку мак срочно!!!​

Ответы

Ответ дал: glychshenkoveronika
1

Объяснение:

Легенда розповідає, що богиня Флора створила мак, щоб хоч якось порадувати самотню і сумну ніч.

Квітам, якими Флора прикрашала землю, були раді всі. І тільки одна ніч не раділа - бродила вона, огорнувши чорною вуаллю голову. Намагалася було зірками та жучками-світлячками розсіяти морок, і все-таки люди не любили її. І Ніч попросила Флору: «Подаруй мені такі квіти, щоб люди, побачивши їх, почали б любити мене...».

І тоді Флора подарувала їй маки. А стерегти їх змусила Морфея - бога сну. Коли Морфей хотів кого-небудь приспати, йому варто було тільки доторкнутися до нього голівкою маку, і той засинав, заколисаний солодкими мріями.

Навколо житла Морфея простягалися густі зарості квітів маку, і в кожному з них спочивали легкі сни, які він посилав людям. Сни були найрізноманітніші, адже лише в одній тільки коробочці маку майже тридцять тисяч дрібних насінин. Саме тому мак не залишився тільки квіткою мрій - він став ще й символом родючості.

-----------------

Квітка сну і мрій. Легенда про мак. Цікаві факти про мак.

Коли зацвітають маки, здається, ніби в поле пурхають легкі метелики, і ось-ось вся ця червона зграя підніметься в блакитну височінь.

А доводилося вам хоч раз бачити, як по весні розпускається ця квітка? На світанку серед сірих вирізних листя на волохатому стеблі гойдається під вітром великий зелений бутон, теж весь волохатий в крапельках роси. І раптом бутон лопається. Зелені шторки розсуваються все ширше і ширше, а крізь них видно рожева смужка. Клац! Шторки впали на землю, і вітер похитує вже не зелену коробочку, а ніби зім'ятий грудочку рожевого тонесенького паперу. Наберіться терпіння - зараз він теж почне оживати, розправляти складочки.

Червоніють пелюстки під сонцем, і ти мимоволі стаєш причетним до неймовірного дива: на стеблі розкрилася вогнем чаша, а в глибині її спалахує чорне вугіллячко.

Відпалає жар-квітка і почне зкидати свої пелюстки. Охолонуть вони, згаснуть ... Життя у квітки менше двох діб.

Вас заинтересует