• Предмет: Химия
  • Автор: pozeveks
  • Вопрос задан 3 года назад

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!!





Яка маса калій гідроксиду вступає в реакцію з розчином масою 490г з масовою часткою сульфатної кислоти 10% ?​

Ответы

Ответ дал: dokens000
5

Відповідь: 89.6 г

Пояснення:

Дано:
м КОН - ?
м розчину = 490
w H2SO4 = 10%

2KOH + H2SO4 == K2SO4 + 2H2O
w = m p.p / m p * 100% == m p.p = w * m p / 100%
m H2SO4 = 10 * 490 / 100 % = 49 г

n = m / Mr
n H2SO4 = 49 / 64 = 0,8 моль
nKOH = 2nH2SO4 = 1,6 моль

m = n * Mr
m KOH = 1,6 * 56 = 89.6 г


dokens000: Не правильно було мною пораховано молярну масу кислоти..

n H2SO4 = 49 / 98 = 0.5 моль
nKOh = 2nH2SO4 = 1 моль

m KOH = 1 * 56 = 56 г
Вас заинтересует