• Предмет: География
  • Автор: Polina5290
  • Вопрос задан 1 год назад

ПОЖАЛУЙСТА 15б.

Чому період кінця XV ст. досередини XVII ст. Називають добою великих географічних відкриттів? ПОЖАЛУЙСТА СДЕЛАЙТЕ РОЗГОРНУТУ ВІДПОВІДЬ!

Ответы

Ответ дал: kejtlinkuper
1

Объяснение:

Період із ХV по ХVІІ ст. називають добою Великих географічних відкриттів, оскільки тоді було здійснено найбільшу кількість видатних географічних відкриттів в історії людства.

Великою морською державою на ті часи стала Португалія. Головним організатором її морських експедицій був принц Генріх, за що його прозвали Генріхом Мореплавцем, хоча сам він нікуди і не плавав.

Німецький учений Мартін Бехайм в 1492 р. створив глобус (глобус у перекладі з латинської означає куля). Це була зменшена модель нашої планети, ніби іграшкова Земля.

На глобусі Бехайма не було ні Південної, ні Північної Америки. Ці та інші материки стануть відомими європейцям пізніше.

Першим, кому вдалося досягти південного краю Африки, був Бартоломеу Діаш. Плисти далі Індійським океаном його моряки відмовилися. Тому Діаш був змушений повернути назад. Його плавання стало вінцем численних спроб Португалії провести кораблі на південь уздовж Африки і потрапити в Індійський океан. Відкритий ним південно-західний край Африки було названо мисом Доброї Надії – надії на те, що скоро буде відкрито шлях до Індії.

Земляк Діаша Васко да Гама завершив його справу. Він вирушив у путь в 1497 р., обігнув південний край Африки і, рухаючись далі уздовж східних берегів, за три тижні пройшов Індійський океан. У 1498 р. португальці вийшли до узбережжя Індії. Морський шлях до неї було відкрито.

Це лише кілька відкриттів,які вдалося зробити у цей час.Відкриття північного узбережжя Південної Америки,ерше навколосвiтнє плавання iспанської експедицiї пiд керiвництвом Фернана Маґеллана,походи землепроходцiв iз метою освоєння Сибiру та Далекого Сходу.Усі ці люди зробили неймовірні відкриття,без яких зараз ми б не уявили наше життя.

Вас заинтересует