• Предмет: Литература
  • Автор: wehrjeiepp
  • Вопрос задан 1 год назад

Написати про картину або скульптуру якою художник надихався Біблією, 8 клас СРОЧНО

Ответы

Ответ дал: sonyaaaaaaaaaaaa39
1

Ответ:

Біблія — скарбниця історій про людей як доброчесних, так і дуже злих, як сильних, так і слабких, об’єднаних Божим планом. Їх історії протягом віків слугують сюжетами для живопису. Це допомагає людині краще зануритись в подію, прожити її та побачити інший бік героя чи героїні. Одна з тематичних ліній представлена в живописі — це хоробрість. В цьому матеріалі ви зможете побачити сім біблійних історій через призму картин відомих художників. Це історії про людей, які перемагали страх і виконували Божу Волю, навіть ризикуючи життям.

1. «Тварини заходять в ковчег», 1570 р., Якопо Бассано.

Ной був під величезним тиском натовпу. Він отримав завдання від Бога підготуватись до потопу, який стане судом Бога над світом, де панує гріх та насилля. Лише він вірив в обіцянку, а люди, які дивились на нього, бачили юродивого, який десятки років будував на суші ковчег. Ной не був будівником суден, але вірою переміг будь-яку невпевненість в собі, страх перед думкою людей, майбутнім, і був врятований разом із сім’єю та тваринами.

На картині Якопо Бассано, зображено період часу, коли Господь почав приводити до Ноя тварин. Це картина пізнього Ренесансу, і вона є прикладом маньєризму. Для цієї течії була притаманна віртуозність митця, звернення до духовних тем, індивідуалізм, майже повна відмова від класичних підходів, фантазійність, асиметрія, вплив на свідомість замовника. Картини течії маньєризму писались в основному на замовлення аристократії, церковної чи світської.

Картина «Саул і Давид» (1660–1665), Рембрандт ван Рейн.

Давид був молодим пастушком, коли пророк Самуїл таємно помазав його на царство в Ізраїлі. Він повірив слову, але розумів, що поки править цар Саул, йому треба буде чекати. Саул, тим часом, вчинив непослух перед Богом і втратив благословіння. Його мучили духовні атаки, і лише музика могла його заспокоїти в моменти нападів. Коли Давида найняли грати для Саула на лірі, він слухняно це робив. Проте Саул не раз намагався вбити Давида! Граючи на лірі для параноїдального та нестриманого царя, юнак не раз ризикував своїм життям. Проте віддавши все в руки Бога в молитвах, деякі з яких увійшли в книгу Псалмів, він перемагав свої страхи.

Картина Рембрандта ван Рейна є прикладом реалізму. Представники цього напряму ставили за ціль показати дійсність такою як вона є. На противагу романтизму, митці цього напряму надавали перевагу не внутрішньому світу людини, але радше її взаємодії з навколишнім світом. Тому основними інструментами були спостереження, вивчення та аналіз дійсності. Історичні епізоди, як опис дійсності, були однією з тем митців реалізму. Пишучи картини, які зображали певні історичні процеси та події якомога правдивіше, вони таким чином кидали виклик невимушеності романтизму.

На картині «Саул і Давид» митець показав елементи одягу, культури, емоції, які могли мати як цар, так і пастух. Можливо, він випустив певні деталі, але ми чітко прослідковуємо драматизм історії: поки Давид тримає в руках гуслі, цар Саул притискає до себе списКартина «Рут на полі з Воозом», 1825 р., Юліус Шнор фон Каролсфельд.

Бути іноземкою серед чужого народу важко. Особливо, якщо твій народ вважається нечистим! Рут, родом моавитянка, вийшла заміж за єврейського чоловіка, коли його сім’я шукала прихисток від голоду на її землях. Через кілька років шлюбу помирає її свекор, чоловік та його брат. Вона лишається сам на сам з суворою реальністю часів стародавнього світу, де жінка ледве могла прожити без допомоги чоловіка. Проте вона вирішує замість повернення до своїх батьків, піти на Батьківщину чоловіка та піклуватись про його літню мати. Зрештою, Рут помічає місцевий володар Вооз, який бере дівчину за дружину. Для того, щоб вийти з життєвої кризи, Рут довелося перемогти в собі страх невідомого, страх перед іншим народом, страх, що вона не зможе допомогти свекрусі та попіклуватись про себе. Кожен раз, коли вона виходила в поле позбирати колоски, які лишились після збору врожаю, вона брала відповідальність за себе і за своє життя, не втрачаючи віру в Бога.

Картина Юліуса Шнор фон Каролсфельда належить до напряму романтизму. Цей напрям виник як реакція на обмеженість класицизму, себто, заперечення раціоналізму. Чуття стало домінувати над технологією. Цьому напряму притаманні культ почуттів, індивідуальність, звеличення духу над матеріальним світом, романтичність бунту, захопленість історизмом, релігійними мотивами, фольклором. Чи прослідковуються ці ознаки для вас в цій картині?

Картина «Даниїл відповідає царю», 1892 р., Брайтон Рів’єр.

Даниїл опинився разом зі своїм народом в полоні Вавилонського царя Навуходоносора. Після трьох років навчання він став служити царю, і був вдесятеро розумніший за всіх віщунів та чародіїв, які були при цареві. Так він заслужив почесть та отримав відповідальну посаду. І навіть, коли владу у Вавилоні захопило Мідо-Персидське царство, Даниїл залишився у почті на позиції, яку можна прирівняти до сучасного прем’єр-міністра.

Вас заинтересует