• Предмет: Литература
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 1 год назад

. Де знаходився Лір, коли була гроза ?

Ответы

Ответ дал: matveevasmart
1

Відповідь:

У «Королі Лірі» проблематика сімейних відносин тісно пов'язана з проблематикою громадської і політичної. У цих трьох планах проходить одна і та ж тема зіткнення чистої людяності з бездушністю, користю і честолюбством. Лір на початку трагедії- король середньовічного типу, захоплений ілюзією своєї всемогутності, сліпий до потреб свого народу, який розпоряджається країною, роздаровуючи її кому завгодно. Від усіх оточуючих, навіть від дочок, він вимагає замість щирості однієї лише сліпий покірності. Цим користуються дві старші дочки, лицемірно запевняють його у своїй любові. Їм протистоїть Корделія, знає один лише закон-закон правди і природності. Але Лір глухий до голосу правди, і за це він терпить жорстоке покарання. Його ілюзії короля, батька і людини розсіюються.

Сам король Лір - той ще навіжений: і тому як легко і бездумно відмовляється від влади і царства, і тому як позбавив спадщини і любові молодшу дочку тільки за те, що вона не знайшла приємних слів для вираження своєї любові до батька, і тому як вигнав благородного графа Кента. Але, безумовно, читацькі і глядацькі симпатії завжди залишалися на стороні цього сивочолого дивака, наївного, як дитя. Саме в його уста Шекспір ??вкладає найбільш піднесені свої вірші

Однак Зазнавши сам нужду і позбавлення, він став розуміти багато з того, що раніше було йому недоступне, став інакше дивитися на свою владу і життя.

Поруч з історією Ліра і його дочок розгортається друга сюжетна лінія трагедії історія Глостера і його 2х синів. Подібно Гонерільї і Регане, Едмунд також відкинув всі родинні та сімейні зв'язки, зробивши ще гірші злидні з честолюбства і користі. Цим паралелізмом Шекспір ??хоче показати, що випадок в сім'ї ліра- загальний і типовий.

не тільки сила трагічного напруження відрізняє цю драму. Образ бурі, грози є домінуючим в трагедії. Її дія - це низка потрясінь, сила і розмах яких зростають з кожним разом. Спочатку ми бачимо сімейну палацову драму, потім драму, що охопила всю державу, нарешті, конфлікт перехльостує за рубежі країни і долі героїв вирішуються у війні двох могутніх королівств.

Такі потрясіння повинні були довго назрівати. Але ми не бачимо, як збиралися хмари. Гроза виникає відразу, з першої ж сцени трагедії, коли Лір проклинає молодшу дочку і виганяє її, а потім пориви вихору - вихору людських пристрастей - охоплюють всіх дійових осіб і перед нами виникає страшна картина світу, в якому йде війна.

Критики Причину нещасть Ліра пояснювали тим, що він хотів повернути колесо історії назад, розділивши єдину централізовану державу між двома володарями. Але не про розділ країни написав Шекспір, а про поділ суспільства. Державно-політична тема підпорядкована більш великому задумом

"Король Лір" - трагедія соціально-філософська. Її тема не тільки сімейні відносини, не тільки державні порядки, але природа суспільних відносин в цілому. Сутність людини, його місце в житті і ціна в суспільстві - ось про що ця трагедія.

Насильницька смерть наздоганяє і всіх трьох дочок короля Ліра: одна отруєна, інша зарізана, а третя - молодша Корделія, що стала з Франції з військом, щоб врятувати батька, - повішуся співвітчизниками.

Хоча всі персонажі "Короля Ліра" мають феодальним титулами і званнями, проте суспільство, зображуване в трагедії, не є середньовічним. Одну групу персонажів складають ті, в кого індивідуалізм поєднується з егоїзмом. В першу чергу це Гонерилья, Регана, Корнуел і Едмонд. Едмонд виступає як виразник життєвої філософії, якою керуються всі люди такого складу.

Пояснення:

Вас заинтересует