ДАЮ 100 БАЛІВ СРОЧЬНО ДО 13:45
1.У чому полягає героїчність Марусі Богуславки?
2. Чому Маруся не пішла разом з козаками?
3. Доведіть, назвіть конкретні ознаки, що "Маруся Богуславка" - це дума?
4. Хто, як і коли виконував думи?

Ответы

Ответ дал: zajcevamasa313
2

Ответ:

Объяснение:

1)Коли я прочитала "Думу про Марусю Богуславку", то була вражена моральною красою героїні — жінки — полонянки. Цей образ склався в народній уяві, узагальнивши долю багатьох жінок, що жили в неволі.

Маруся Богуславка приваблює нас своєю добротою та чистим серцем. Вона співчуває стражданням бідних невільників. Ця жінка — патріот своєї Батьківщини. Вона не забувала рідної землі і намагалась зробити для неї щось корисне. Саме тому вона рятує українських бранців.

2)Вона використовує можливість звільнити 700 українських козаків-невільників, які перебували в полоні протягом 30 невільних (за іншими варіантами думи 33) років. Та вона не повертається з ними додому, а залишається у гаремі, оскільки це стало єдиним способом життя, до якого вона звикла.

3)Козацька дума — жанр суто українського речитативного народного та героїчного епосу, який виконували мандрівні співці-музики. Тому "Маруся Богуславка" це дума.

4)Ду́ми — один із жанрів фольклору; ліро-епічні твори української усної словесності про події з життя козаків XVI—XVIII століть, який виконували мандрівні співці-музики: кобзарі, бандуристи, лірники в Центральній і Лівобережній Україні.

Вас заинтересует