• Предмет: Биология
  • Автор: melnikdaniilmelnik
  • Вопрос задан 1 год назад

інформація про одного з представників кільчастих червів​

Ответы

Ответ дал: Aurika1324
2

Ответ:

Багатощетинкові черви

Серед багатощетинкових черв’яків можна виділити близько 10 тисяч видів. Вони зустрічаються в морській і прісній воді, іноді їх знаходять в лісовій підстилці.

Основне завдання цього виду – знищення органічних частинок. Черви є кормовою базою для деяких:

риб;

ракоподібних;

голкошкірих;

кишковопорожнинних

.Загальна характеристика.

Наукова назва багатощетинкових черв’яків-поліхети. Термін утворений від двох латинських слів: polys – багато, chaete – волосся. Представники класу багатощетинкових черв’яків відрізняються довгим сегментованим тілом, яке покрито великою кількістю щетинок.

На передній частині поліхета знаходиться виражена головна лопать з очима.

На ній розташовуються чутливі придатки:

вусики;

антена;

пальпи.

Все це дозволяє хробаку добре орієнтуватися в просторі. За рахунок цих органів працюють нюх, дотик і балансування наступний сегмент має на нижньому боці глотку. Інші частини однакові зовні та зсередини.

Особливість представників класу в тому, що вся поверхня теж сегментована — це дозволяє хробаку активно переміщатися в просторі. Тіло поліхета закрито міцною кутикулою, але за рахунок сегментованого тулуба це не позначається на їх рухах.

Шкірно-м’язовий мішок представлений тонкою кутикулою, епітелієм, поперечними і поздовжніми м’язами. За рахунок нього працює рухова система. Перегородки між сегментами утворені другим шаром тканини.

Травна система представлена:

ротом;

глоткою;

трьома відділами кишечника

анальним отвором.

У хижих представників є хітинові зубці, які дозволяють краще захоплювати здобич.

Харчування поліхета складається з молюсків, рачків, кишковопорожнинних і черв’яків, нерухомі види поїдають дрібні органічні частинки та планктон. Дихає особина всім тілом. Кровоносна система замкнута, а це означає, що кров тече тільки по судинах.

Продукти життєдіяльності виводяться з організму за допомогою спеціальних трубочок. Вони розташовуються по всьому тілу. Саме так працює видільна система організму.


melnikdaniilmelnik: ОГО!Дуже вдячний!Дякую!
Вас заинтересует