• Предмет: История
  • Автор: balabala6
  • Вопрос задан 1 год назад

До положень, що характеризують розвиток
культури в повоєнне десятиріччя, доберіть конкретні
факти.
1 Суворий ідеологічний контроль за діяльністю
творчої інтелігенції.
2 Панування методу соціалістичного реалізму в
масовій культурі.
3 Перетворення теми героїзму радянського народу
в радянсько-німецькій війні на провідну.

Ответы

Ответ дал: ViolentHeart
3

Суворий ідеологічний контроль за діяльністю творчої інтелігенції

Однією з головних рис, що визначала літературно-мистецьке життя повоєнної доби, було грубе й некомпетентне втручання влади у творчу діяльність, заперечення елементарних художніх свобод. Гострої, нищівної критики зазнали твори О. Довженка (кіносценарій «Україна в огні»), Ю. Яновського (роман «Жива вода», у якому зображено воєнну і повоєнну дійсність України), І. Сенченка (роман із життя київської молоді повоєнних років «Його покоління»), М. Рильського (поетичні твори «Мандрівка в молодість», «Київські октави»).

Перетворення теми героїзму радянського народу в радянсько-німецькій війні на провідну

Провідними темами творів літератури у ті часи були трагічний і героїчний воєнний досвід радянського народу в радянсько-німецькій війні, яку потрактовували як Велику Вітчизняну, проблеми людини та її виробничої діяльності.

Панування методу соціалістичного реалізму в масовій культурі

Кампанії переслідування митців були покликані домогтися, щоб усі вони творили в межах так званого соціалістичного реалізму, що зводив художню майстерність до безмежного уславлення Сталіна, радянської влади і «незмірних досягнень соціалізму» (індустріалізації та колективізації). Наприклад, у прозі провідними були ідеї радянсь кого патріотизму, уславлення народу як рушійної сили історії. Найяскравіше це ви явилося в романі Олеся Гончара «Прапороносці». Ця книжка перекладена багатьма мовами народів СРСР і світу.

Вас заинтересует