• Предмет: История
  • Автор: kalimdkk0
  • Вопрос задан 1 год назад

внести у синхронізовану хронологічну таблицю відомості про правління перших князів княгиня Аскольда, Олега, Ігоря, Ольги, Святослава, їхні походи/заходи; позначити на контурній карті напрямки походів київськиХ князів IХ-Х ст.​


mariaudod123: Я боюся що тобі буде багато писати, тому обери з тексту необхідне й запиши.
kalimdkk0: Дякую)

Ответы

Ответ дал: mariaudod123
8

Відповідь:Князь Аскольд досяг визнання Руської держави після свого морського походу на Константинополь. 18 червня 860 року відбулася спроба захопити найвидатніше візантійське місто, але завершилося нападом на бухту Золотий Ріг. Руси повернулися додому з великою здобиччю. Так у Візантії дізналися про Київську Русь.

Аскольд став першим князем, хто вирішив поширювати християнство на території Київської Русі.

Напівлегендарний князь Дір, згідно з легендами, правив разом із Аскольдом. Він володів великими територіями, до яких залучав купців із різних держав.

Князь Олег

Роки правління: 882 – 912

Князь Олег був із династії Рюриковичів. Він став правителем Київської Русі після великого князя Рюрика – першого правителя з варягів. Олег був опікуном Ігоря – сина Рюрика, але правив він фактично сам. Спочатку князь Олег панував у Новгороді, але через жорстоке протистояння між слов’янськими племенами мусив йти з Новгорода.

В 882 році Олег увив князя Аскольда та став оволодів Києвом. Олег зробив Київ столицею своєю держави, об’єднавши в ній всі східнослов’янські народності – полян, деревлян, сіверян, ільменських словенів, уличів, кривичів, білих хорватів, радимичів – а також неслов’янські племена мерю та чудь. Таке об’єднання земель стало передумовою творення великої та могутньої держави Київської Русі.

Князь Олег багато зробив для того, щоб його держава посіла своє місце на міжнародній арені. Наприклад, він підкупив варягів, захистивши цим Київську Русь від їхніх набігів. Щорічно Олег платив варягам данину розміром у 300 гривень.

Великий похід Олега на Візантію став навіть темою одного з літописів. В 907 році відбувся цей похід – сухопутний та водний одночасно. Щит Олега на воротах Царгорода став символом перемоги руського князя. В результаті перемоги Олега між Київської Руссю та Візантією була підписана угода, згідно з якою руські купці мали змогу безмитно торгувати в Константинополі. Окрім того вони на півроку забезпечувалися провізією та могли користуватися лазнею. А коли купці виїжджали додому візантійський бік мав забезпечити їх всім необхідним для пересування.Роки правління: 912-945

Олег був опікуном Ігоря, і останній зміг стати повноправним князем тільки після смерті свого наставника. Ігор також бачив важливим об’єднання племен та посилення центральної влади.

Коли деревляни хотіли вийти з-під контролю Київської Русі, Ігор зумів їх підкорити та накласти ще більшу данину. Проте уличів підкорити йому не вдалося.Візантія не хотіла допустити посилення Київської Русі, а тому послала печенігів воювати з русами в 920 році. Таким чином, печеніги порушили мирний договір, що уклали з князем Ігорем п’ятьма роками раніше.

У 941 та 944 роках Ігор здійснив два походи на Константинополь. Перший завершився поразкою, а в результаті другого був укладений мирний договір, за яким руські купці вже мали сплачувати мито Візантії. Ігор дав зобов’язання не нападати на візантійські землі.

944 рік – похід Ігоря на Закавказзя, в ході якому йому вдалося захопити міста Берда та Дербент.

Пояснення:

Вас заинтересует