• Предмет: История
  • Автор: marynaaa3
  • Вопрос задан 1 год назад

Допожіть вже хоч хтось!!! Декілька речень. Даю 30 балів
Охарактеризуйте рівень життя в післявоєнні роки .Які чинники впливали на нього​. ​

Ответы

Ответ дал: 160ssoyta
2
Повоєнні сподівання народу на докорінні зміни в суспільстві (припинення репресій, поліпшення матеріальних умов життя тощо) були марними. Влада намагалася ще більше утвердити свої позиції. Це позначилося на процесах відбудови.

Характерною ознакою повоєнного розвитку було те, що командна економіка розвивалася екстенсивно, тобто переважно за рахунок залучення додаткової робочої сили. Форсоване зростання важкої промисловості відбувалося за рахунок обмеження виробництва вкрай необхідних товарів народного споживання; сільське господарство, наука й культура фінансувалися за залишковим принципом. До пріоритетних галузей відбудовного періоду належала і електроенергетика

Цілі галузі промисловості, що випускали озброєння та боєприпаси перейшли на виробництво верстатів, сільськогосподарської техніки, мінеральних добрив. Коштів які змогла виділити держава за тих скрутних часів не вистачало. Певне значення у зв'язку з цим мало матеріально-технічне співробітництво республіки з іншими регіонами країни. Насамперед відбудували паливно-енергетичну базу, залізничний транспорт, машинобудування. На кінець1946 р. переведення економіки на випуск мирної продукції в основному були завершені.

Сільське господарство залишалося у важкому стані. бракувало не тільки придатних для роботи тракторів, комбайнів, автомашин, а й навіть найпростіших землеробських знарядь, тягла. У плуг доводилося впрягати корів, а подекуди впрягалися й самі жінки-колгоспниці як основна сила землеробства.

Багато земель за часи війни були занедбані. Тим часом з партійними директивами необхідно було всіляко дбати про розширення посівних площ. Зменшувалося поголів’я худоби у тваринництві, гостро бракувало кваліфікації кадрів. Жителі сіл були позбавлені свободи пересування, оскільки не мали паспортів. Заробітна плата булла незначною. За таких умов виснажлива праця колгоспників уже не забезпечувала зростання виробництва сільгосппродуктів.
Вас заинтересует