Записати 10 спеціальних термінів із поясненням їх значення і 10 профеміоналізмів із їх поясненням

Ответы

Ответ дал: praaaank
0

Ответ:

Алегорія — Троп, що полягає в алегоричній зображенні абстрактного поняття за допомогою конкретного життєвого образу

Алітерація — Повторення однакових приголосних звуків чи звукосполучень як стилістичний прийом.

Анафора — Стилістична фігура, що полягає у повторенні одних і тих самих елементів на початку кожного паралельного ряду (вірша, строфи, прозового уривка)

Антитеза — Стилістична фігура, що служить для посилення виразності мови шляхом різкого протиставлення понять, думок, образів.

Антоним — Слова, які мають протилежне значення. Основою антонімії є наявність у значенні слова якісної ознаки, яка може зростати чи зменшуватись і доходити до протилежної. Тому особливо багато антонімів серед прикметників, що виражають поняття якості (хороший – поганий), різні відчуття (твердий – м'який, солодкий – гіркий), об'єму, розміру, протяжності (товстий – тонкий, великий – маленький, високий – низький) Контекстні антоніми  слова, протиставлені у конкретному контексті: Для вас століття – для нас єдина година (Блок). Вони зійшлися. Хвиля та камінь. Вірші та проза, лід та полум'я (Пушкін).

Архаїзм — застарілі для певної епохи, що вийшли з уживання слова і висловлювання, замінені іншими: вітче (даремно, марно), цей (цей), виї (шия), живот (у значенні «життя»), що існує ), зерцало (дзеркало).

Асонанс — Повторення однакових голосних для створення ефекту співу чи певного звучання. Швидко лікую я по рейках чугунним, дУмаю дУму свою(Некрасов).

Безспілковий зв'язок - Безспілковий зв'язок однорідних членів простої пропозиції або предикативних частин складної пропозиції; нерідко використовується як стилістичний прийом. Швед, російський коле, рубає, ріже (Пушкін). Люди знали: десь, дуже далеко від них, йде війна (Ажаєв). Вовків боятися – у ліс не ходити (прислів'я).

Гіпербола — Образний вираз, що містить непомірне перебільшення розміру, сили, значення тощо. будь-якого предмета, явища. Засобами гіперболи автор посилює потрібне враження чи підкреслює, що він прославляє, а що висміює. У художній мові гіпербола часто переплітається з іншими засобами – метафорами, уособленнями, порівняннями та ін.

Градація — Стилістична фігура, яка полягає в такому розташуванні частин висловлювання (слів, відрізків речення), при якому кожна наступна містить у собі посилене (рідше зменшується) смислове або емоційно-експресивне значення, завдяки чому створюється наростання (рідше ослаблення) виробленого ними. Я переміг його, розгромив, знищив.

Вас заинтересует