исторична справка о рушнику СРОЧНО!!!!!!!​

Ответы

Ответ дал: TheEpic73
1

Історична довідка

Рушник - мабуть, один з небагатьох реліктів слов'янської культури, що йде в минуле, вишитого символьного листа. Ця річ несе у собі безліч смислів, зберігає історію народу. І що особливо важливо, історію не лише християнського періоду, а й набагато ранню, язичницьку.

Саме слово "рушник" пояснюють по-різному. Одні дослідники зводять його до слова «руки» - тобто тканину, якою витирають руки. В інших історичних джерелах рушник означає «шматок полотна», від слова «рушити» - відрізати, відривати, «відрушити». Таким чином, мова йде про відріз тканини, що має набагато більше функцій і призначень, ніж просте витирання рук.

Досі збереглися різні назви для різних видів рушників. Рушник-утиральник, ручник призначався для витирання рук та обличчя при вмиванні вранці та ввечері. Такі рушники обов'язково були присутні у кожному будинку. Вишивались утиральники за своїми, особливими правилами, і користуватися ними також треба було за правилами: вранці втиралися нижнім (лівим) кінцем рушника, вечорами - верхнім (правим). Основним візерунком у вишивці утиральника були солярні символи - свастики, пізніше - ромби. Нижній край вишивався від широкої смуги до вузької, верхній – навпаки. Таким чином, візерунок символізував схід і захід сонця. Вважалося, що вмивання з використанням рушника-утиральника вранці захищає та надає сили для денних праць, увечері – знімає втому. Існує також приказка «втерлися і далі живемо», що зберігає у собі відлуння цієї обрядової семантики.

Вас заинтересует