• Предмет: История
  • Автор: masyanya666
  • Вопрос задан 1 год назад

Чому радянська воада боялась козаків?

Ответы

Ответ дал: hillalexandro
1

Справа в тому, що в 30-і роки Радянського Союзу оциокультурная спільність сприймалася молодою радянською владою як «ворожий елемент». Чому? Розберемо це питання

Перед війною в 1936-му році влада СРСР зробила кроки до відновлення відносин з козацтвом, постановою ЦВК СРСР були зняті обмеження для надходження козаків на службу в армію. А восени 1939-го були обмежені гоніння на Російську Православну Церкву, багато священиків були відпущені з ув'язнення. Якщо нацисти розраховували на масову підтримку козацтва в тилу СРСР, то вони прорахувалися.

Одним з важливих факторів було те саме козаки прийняли першими удар гітлерівців, вже 22 червня 1941 року. Стаднюк згадує, що ще 19 червня на прохання командира 87-го прикордонного загону з шостої Кубано-Терської кавалерійської дивізії на кордон були вислані два ескадрони з двома танковими взводами. 22 червня вже о 3:00 шоста кавалерійська дивізія була піднята по тривозі і висунулася до кордону СРСР. Через годину козаки вступили в бій з німцями. У бій під Ломками вступила і Козача дивізія генерала Михайла Петровича Константинова: перший удар на себе взяли 94-й Кубанський козачий полк, його підтримали 48-й Кубанський, 152-й Ростовський і Терський Козачі кавалерійські полки. Шостий корпус бився буквально до останньої краплі крові; козаки повністю полягли в оточенні біля кордону. Але це нікого не зупинило: до 1 серпня в Краснодарському краї в Козаче ополчення добровольцями вступили 177 655 чоловік.

У боях із загарбниками козаки покрили себе нев'янучою славою: четвертий Кубанський козачий корпус в 1942 році став гвардійським і за час війни був нагороджений орденами Червоного Прапора, Суворова, Леніна і Кутузова. Козачі дивізії, що входили до нього, отримали почесні назви За взяття міст: Слуцька, Барановицька, Новобурзька. У тому ж 1942 році гвардійським став ще один козачий корпус – П'ятий Донський, в 1945 році названий Будапештським. Кавалерійські Козачі дивізії, що входили до складу Донського корпусу, отримали почесні найменування Корсунської і Волхованської. Козаки брали участь у всіх великих боях: захищали Москву, билися за Сталінград, гинули в Курській битві, йшли в атаку в наступі під Смоленськом, брали участь у Корсунь-Шевченківській операції, звільняли Крим, Україну, Східну Пруссію, в квітні 1945 року – билися за Берлін, а після перемоги на фашистською Німеччиною взяли участь у війні з японцями. Понад 100 тисяч козаків були нагороджені після війни ордернами за подвиги, 267 осіб оголошені Героями Радянського Союзу, 30 – повними кавалерами ордена Слави.

Вас заинтересует