• Предмет: Химия
  • Автор: max0nz008871
  • Вопрос задан 2 года назад

До розчину фосфорної кислоти
масою 195 г із масовою часткою
0,35 додали натрій. Обчисліть
об*єм газу, що утворився.

Ответы

Ответ дал: chemistrykk
2

Дано:

m(H3PO4) = 195 г

w(H3PO4) = 0,35

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

6Na + 2H3PO4 => 2Na3PO4 + 3H2

m(в-ва)=m(р-ра)×w

m(в-ва H3PO4) = 195 × 0,35 = 68,25 г

n=m/M

M(H3PO4) = 3 × 1 + 1 × 31 + 4 × 16 = 98 г/моль

n(H3PO4) = 68,25 / 98 = 0,696 моль

n = 0,696 ÷ 2 = 0,348 моль

n(H2) = 0,348 × 3 = 0,072 моль

V=n×Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(H2) = 0,072 × 22,4 = 1,6128 л

Ответ: 1,61 л(округляя)


max0nz008871: ты бы не мог еще сказать какой тут ответ
max0nz008871: Розрахуйте максимальну масу натрій
хлориду, хлоридної кислоти та калій
гідроксиду, яку можна розчинити: а) у
100 г води; б) в 900 г води; г) у 2440 г
води
chemistrykk: опубликуй такое задание
chemistrykk: ответ напишу
chemistrykk: и решение
max0nz008871: уже
chemistrykk: если получиться решить- решу
max0nz008871: хорошо,буду очень благодрен
Вас заинтересует