• Предмет: История
  • Автор: waiittq
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Пожалуйста дайте ответ на етот вопрос!!! даю 55 баллов нужно до завтра

Приложения:

Ответы

Ответ дал: Krummlauf
0

Ответ:

Реформи Марії Терезії та Йосифа II

Адміністративна реформа: Королівство Галичини і Лодомерії було розділено на округи, очолювали їх старости які підпоряктовувалися губернатору краю, останні в свою чергу призначалися імператором. У селах влада була у руках мандаторів, що призначалися старостами. Також з'явилися міські ради, що стали місцевим самоврядуванням. З'явився сейм, що став вищим представницьким органом(провідні позиції зайняла польська шляхта). У 1786 році із дії вийшли польські закони, їх місце зайняли загальноімперські. Адмін. центром став Львів.

Аграрна реформа: Скасовувалася панщина. Селянам надали деякі громадянські права. Селянським громадам надали права самоврядування. Землевласником заборонялося вимагати з селян більше ніж передбачалося "Інвентарієм".

Релігійна реформа: Римо-католицьку і греко-католицьку церкву зрівняли у правах(у тому числі, на державну службу). Заборонили примушувати до зміни віри. Євреїв зрівняли у правах з іншими народами імперії.

Реформа освіти: Відновлено діяльність Львівського університету, для русинів було створено "Руський інститут"(при Львівському). Нова шкільна система, за якою у початкових школах навчання відбувалося рідною мовою. У Відні було створено генеральну греко-католицьку семінарію, для здобуття вищої духовної освіти греко-католикам.

Структура населення західноукраїнських земель

Більшістю у Східній Галичині були українці - 63,5%. Потім йшли поляки - 22,7%. Третє місце зайняли євреї - 8,3%.

У Буковині українці не були більшістю, українців було - 40,8%. Румунів було трохи менше - 31,4%. Третіми за чисельністю були євреї - 13,7%.

У Закарпатті українці були більшістю та становили 70% населення. Друге і третє місце розділили євреї і угорці, відповідно 14% і 16% населення.

Объяснение:

Вас заинтересует