переказ твору за сестрою l,ll,lll, розділи СРОЧНО!!!!!!​

Ответы

Ответ дал: ucomfy040
1

Ответ:

1

Село Спасівка було на правому березі ріки Самари, в десяти милях від Дніпра. В часи татарських набігів селяни будували прості будинки біля води чи лісу. Поселилися саме на Спаса, від чого походить назва. Спасівчани щоночі ставили вартових до воріт, готували бочки зі смолою на випадок нападу татар.

Жив у селі славний козацький рід Судаків: 70-річний дід Андрій, його син Степан, жінка Палажка, сини Петро (пішов до козаків) і Павло (15 років), дочка Ганна (13 років). Дід навчав Павлуся козацькому ремеслу, через що малий отримував наганяй від батьків. Тоді Ганна просила за нього вибачення, і шукала його у схованках. Брат і сестра дуже любили одне одного.

Однієї неділі в червні все село відпочивало. Діти веселилися, і Ганну сіпнув за плече хлопець. Брат Павлусь став захищати сестру, кинувся на бешкетника.

Тої ночі дід Андрій сильно тривожився, і не даремно: напали татари, підпалили село з чотирьох боків. Його вбили, Степана зв’зали, Палажку вбили ножем. Ганну забрали татари. Павлусь тим часом ховався від розбійників. Йому вдалося вкрасти їхнього коня і втекти. Вартовий татарин погнався за Павлом, поцілив у ребро, але не наздогнав.

ІІ

На березі Самари було місце збору козаків — Свиридова могила. Там якраз ночував кремезний, сильний, літ 30-ти козак Семен Непорадний. Він готував кашу, коли побачив хлопця у білій свиті на татарському коні. То був Павло, який впав від знемоги на траву. Козак обмив йому рани, напоїв горілкою, козак порався біля татарського коня. Виявилося, що у сідлі було багато вкрадених грошей, тож малому поталанило.

Потім приїхали інші козаки із ватаги Остапа Тріски. А з ними був і 80-річний характерник Панас, що добре стріляв із рушниці та лікував зіллям. Козаки деякі хотіли повеселитися, але дід заграв на бандурі невеселу думу. Заспокоїлися втомлені воїни, почали їсти кашу. Прокинувся Павло, і впізнав серед інших свого брата Петра Судака. Усе розказав хлопець. Козаки, почувши про Спасівку, хотіли наздогнати татар. Але послухали поради старого Панаса, і полягали відпочити після важкої дороги. Непорадний знову лишився вартувати.

ІІІ

Коли всі спали, у степу з’явився татарин. Непорадний кинувся на нього з арканом, після боротьби таки вдалося зв’язати непроханого гостя. Козаки прокинулися, почали допитувати татарина. Дід Панас перекладав, бо знав добре татарську. Полонений злякався, розповів, що їх було 400 людей, ватажкував Мустафа-ага, син Ібрагіма, ханського Давлетгірея, а сам він за частоколом сторожив.

Раптом налякали інших новоприбулі із сотні Андрія Недолі. Потім він почав радитися із Тріскою та дідом Панасом, а інші козаки забавлялися із татарином. Показали йому Павлуся, домовився з хлопцем сідлами помінятися. Але через Непорадного не вдалося.

Козаки домовилися піти під татарський кіш. Тріска зі своїми воїнами виманить їх, а Недоля несподівано нападе. Дорогу показуватиме зв’язаний татарин.

Объяснение:

ось)

Вас заинтересует