• Предмет: География
  • Автор: kris5171
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Допоможіть будьласка Олімпіада з географії

Приложения:

Ответы

Ответ дал: kamilaleo00
1

Відповідь:

Пояснення:

1. Ні, на широті тропіків (маються на увазі широти між тропіками) Сонце не завжди сходить строго на сході, а заходить на заході, але близько до цих напрямів. Строго на сході на екваторі воно сходить та заходить лише 21 березня й 23 вересня, на північному та південному тропіках – відповідно 22 червня й 22 грудня.

2. Ні, як правило, унаслідок кулястості Землі у північних регіонах воно сходить раніше.

3. Ні, бо молоді гори становлять незначну площу материка, а високі показники середніх висот визначаються тим, що Африканська платформа дещо піднята у «зоні» Високої Африки.

4. Так, сезонні зміни природи характерні для територій у жаркому поясі Землі, але вони, насамперед, показані не в температурних значеннях, а в режимі зволоження. Наприклад, у субекваторіальному поясі вологий сезон – літо, сухий – зима. В районі тропіків є відмінності і в температурах – літні понад +32о С, зимові лише +15о С. І тільки на екваторі сезонні зміни практично відсутні.

5. Ні, хоча така закономірність простежується на території України, не завжди кристалічним щитам і піднятим тектонічним масивам платформ у рельєфі відповідають височини. Крім них, це можуть бути плоскогір’я (наприклад, Гвіанське), а в окремих випадках навіть низовини (значна частина Поліської).

6. Так, висота гір впливає на величину річної кількості опадів, оскільки підйом повітря по схилу супроводжується зниженням температури та підвищенням відносної вологості, що, як правило, приводить до випадання більшої кількості опадів ніж на навколишніх рівнинах. Однак, з певної висоти, у зв’язку із зменшенням абсолютних показників вологості, кількість опадів поступово зменшується.


kris5171: Дуже дякую, ти мене спасла!!!
kamilaleo00: Будь ласка
Вас заинтересует