• Предмет: История
  • Автор: rdasha469
  • Вопрос задан 4 месяца назад

У релігіях яких народів Дворіччя існував єдиний бог?

Ответы

Ответ дал: bogdazhka
1

Ответ:

Писемність. Першими серед народів Дворіччя винайшли писемність шумери. Вона називалась клинописом і налічувала близько 2 тис. знаків. Із часом клинопис шумерів був запозичений іншими народами Передньої Азії. Писали на табличках із сирої глини загостреними паличками, завдовжки 7–9 см.

Наукові відкриття. Від часів давніх шумерів жерці спостерігали за зорями, передбачали сонячні та місячні затемнення, визначали знаки Зодіаку і складали гороскопи. Першими встановили семиденний тиждень, розділили день на 24 години, годину – на 60 хвилин, а одну хвилину на 60 секунд. Коло жерці Шумеру поділили на 360 градусів. Уміли використовувати для лікування хвороб різноманітні рослини і мінерали. Халдейські жерці були чудовими математиками: використовували таблицю віднімання й додавання, винайшли таблицю множення, уміли добувати квадратний корінь, обчислювали відсотки, вимірювали площу геометричних фігур. Жителі Месопотамії були добре обізнані в географії та картографії. У храмах зберігалися глиняні таблички з маршрутами до того або іншого міста. За часів Саргона, завойовника Шумеру, було складено «карту світу». Світ було зображено у вигляді кола, оточеного океанами, у центрі якого розташовувався Вавилон.

Освіта. Перші школи з’явилися в шумерських містах на початку 3 тис. до н. е. Давні шумери називали школу «будинком табличок», її керівника – «батьком будинку табличок», а учнів – «синами будинку табличок». Навчалися у школах лише хлопчики. Спочатку учні вивчали мову і літературу, а потім – граматику, математику й астрономію. Знайдені перші «підручники» – глиняні таблички, на яких були записані імена богів, назви тварин, рослин, усіх міських і храмових посад, які учень повинен був завчити. Заняття у школі тривали з ранку до вечора, упродовж 24 днів на місяць, крім трьох днів відпочинку і трьох святкових днів.

Вас заинтересует