Даю 40 баллов допоможіть будь ласка

Контрольна робота
Дати відповіді на питання, навести приклади.

1. Як швидко визначити інфінітив?
2. Як швидко визначити дієприкметник?
3. Як швидко визначити дієприслівник?
4. Як визначити доконаний вид дієслова?
5. Як визначити перехідне дієслово?
6. Назвіть і поясніть часи дієслова.

7. Визначте форми дієслова:
іду, знаючи, зроблено, вишиваний, дійти, бачивши, збиратися, писали, зроблений, збито, читаючи, побачити.

8. Запишіть, знявши риску, підкресліть орфограми:
учень не/має оцінки, не/має в мене олівця, не/хтувати, не/перебивай, не/чуючи, не/навидіти, не/буду тебе не/волити, бабуся не/добачає, учень не/здужає вдома, не/доїдати сніданку, не/пізнавши.

Ответы

Ответ дал: olishkaferenz
1

Ответ:

1. Інфінітив – це безособова або неозначена форма дієслова, що відповідає на питання «що робити?», «що зробити?». Інфінітив називає тільки дію і не виражає категорії особи, числа або способу. Відмінною особливістю форми інфінітиву є частка to, однак в деяких випадках вона може не вживатися (так званий голий інфінітив).

2.Дієприкметник- форма дієслова[Ком 1], що виражає ознаку предмета за дією або станом і відповідає на питання який? яка? яке? які? Дієприкметники можуть виражати ознаку предмета за дією, яку виконує предмет (активні дієприкметники) або яка на нього спрямована (пасивні дієприкметники). Наприклад: за́мкнений, напи́саний, наро́джений, пожо́вклий, посиві́лий.

3.Дієприслівник відповідає на питання що роблячи? що зробивши? Наприклад: мірку́ючи, пи́шучи, чита́ючи, міркува́вши, писа́вши, чита́вши. Дієприслівник поєднує в собі деякі граматичні ознаки як дієслова, так і прислівника, що відбито й в назві: дієприслівник буквально означає прислівник, що діє, перебуває в дії.

4. Доко́наний вид дієсло́ва — означає дію із вказівкою на її обмеженість у часі, на її завершеність у минулому або в майбутньому, на її результативність, тобто дію, яка досягла внутрішньої межі, за якою вона, вичерпавши себе, припиняється.

5.Перехідні (транзитивні) дієслова — дієслова, що виражають дію, спрямовану на якийсь предмет, виражений у реченні прямим додатком, іменною частиною мови у знахідному відмінку (наприклад, читаю книжку).

дальше не знаюююю

(познач відповідь найкращоююю) ❤️


dopfmo: Дякую
Ответ дал: vladakuleba2009
1

Відповідь:

сподіваюсь правильно.❤️❤️

Пояснення:

Приложения:

vladakuleba2009: Рада допомогти. ❤️❤️❤️❤️
dopfmo: Дякую
Вас заинтересует