Твір мініатюру на тему переконати –не значить перемоги

Ответы

Ответ дал: nikadatsya
1

Ми часто маємо власну думку й намагаємося поділитися з нею іншими. Інколи на цій підставі виникають розбіжності або й конфлікти, тоді люди зазвичай починають захищати свою гідність і відстоювати погляди з піною на губах, навіть остаточно не впевнишись в істинності подій. Я встигла помітити й зробити висновок з життєвих ситуацій, що більш освічені особистості рідше беруть участь в перепалках або подумки відмовляються продовжувати суперечку, коли бачать, що переконати співбесідника просто неможливо. Бо усвідомлюють - їм це ні до чого, вони й так певні у своїх роздумах, нема чого витрачати час на тих, хто навіть прислухатися не бажає до їхніх слів.Ті, хто знають менше, полюблять заявляти про себе гучніше. Навіть якщо вони помиляються - до останнього будуть доводити, що, навпаки, мають рацію, а всі навкруги не в змозі зрозуміти «справжніх геніїв». Отже, перемога у суперечці - зовсім не запорука правоти, ні, а час від часу тріумф нахабства, самовпевненості й необізнаності.


Бажаю успіхів у навчанні та гарного дня !)


nikadatsya: *полюбляють
Ответ дал: uspex13
1

Відповідь:

Твердження "Переконати - не значить перемогти" доволі сумнівне, і я не можу з ним погодитися.

Переконавши у своїй правоті супротивника, ви здобуваєте однодумця й союзника. А це автоматично запускає механізм згортання бойових дій (і в прямому, й у переносному значенні). Якщо вам, звичайно, вдалося насправді змінити погляди іншої людини. Не випадково В. Гюго був упевнений, що перемагати - дурне заняття. "Не перемагати, а переконати – ось що гідне слави," - вважав великий француз.

На такій же позиції стояв і не менш видатний американець Авраам Лінкольн: "Я перемагаю своїх ворогів тим, що перетворюю їх на друзів". Немає ворогів - зникають і причини для протиборства, й необхідність у ньому, та й приводи до нього також.

Насамкінець свою думку поясню, опираючись на вислів знаменитого іспанця - філософа й борця з диктатурою Мігеля де Унамуно: "Ви можете нас перемогти, але не переконати". Отже, фізична перемога дається легше, ніж ідейна. Доводячи від супротивного, можемо твердити, що переконати - це саме і є перемогти.

Підсумовуючи все написане про переможну силу переконання, скористаюся повчанням видатного індійця Махатми Ганді: "Перемога, досягнута насильством (тобто силовими методами), рівносильна поразці, бо короткострокова". Переконання - процес безкровний і демократичний, а тому його результати довговічні.

Пояснення:

МІНІАТЮРА не вийшла. Мені дуже сподобалися всі цитовані вислови. Можеш скоротити на свій смак.

Вас заинтересует