• Предмет: Литература
  • Автор: veronikagrishenko8
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

паспорт твору Промитей

Ответы

Ответ дал: onlines1baikovd
0

Ответ:

Трагедія створена в середині 5 століття до н. Есхіл спирався на міф про Прометея, який брав участь у боротьбі Олімпійців із Титанами. Дія відбувається вже після повалення старих богів і царювання на Олімпі Зевса. Ці міфи відбивають перехідний період у свідомості людей. Титани уособлювали сили природи — величні, могутні та бездушні. А боги вже схожі на самих людей, мають свої характери, роблять іноді непристойні вчинки. Це період переосмислення людиною свого місця у цьому світі. Есхіл та його сучасники розмірковують про місце людини у божественній ієрархії. Вони такі ж, як люди, то чому люди не можуть також впливати на життя богів?

Суть

Поема про одного з богів, який пішов проти своїх побратимів, аби допомагати людям. Прометей навчив їх полювати, будувати житла, робити одяг, лікуватися за допомогою трав і зрештою приніс їм вогонь. Цим він розгнівав Зевса, за що той наказав прикувати його до скелі, адже боги безсмертні і така кара означає вічну муку. Була ще одна причина: Прометей, будучи провидцем, знав про долю всіх олімпійців, у тому числі й верховного бога, але відмовився відкрити йому це. Інші боги не розуміють вчинку Прометея, але свій головний мотив він розкриває наприкінці трагедії богу Гермесу говорячи, що краще страждати, ніж прислуговувати.

Жанр

У трагедії вкрай невелика роль відводиться хору. Тому, на відміну інших трагедій Эсхила жанр ораторії тут представлений мало. Основне місце приділяється монологам і діалогам, що дає розкритися жанру декламації.

Головні герої та їх характеристика

Під час усієї трагедії ми бачимо на сцені Прометея. Він присутній тут як той, хто постраждав на благо людей. Глядач не може йому не співпереживати. Але у своїх монологах він не звинувачує нікого, окрім долі, адже Прометей знав, що йому призначено.

Объяснение:

Вас заинтересует