• Предмет: История
  • Автор: matveypanche
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

1. Завдання з однією правильною відповіддю. 3 бали 1.1 У якому році було утворено королівство франків? а- 476 р. б- 486 р. в- 622 р. 1.2 Правитель, з яким пов"язаний вислів "суасонська чаша" а- Піпін б- Людовик в- Хлодвіг 1.3 Арабський халіфат було створено у а- 6 ст. б- 7 ст. в- 8 ст. 1.4 Візантійська імперія припинила своє існування у а- 1235 р. б- 1463 р. в- 1453 р. 1.5 Проповідь якої релігії почав Мухаммад у 610 р.? а- християнство б- іслам в- буддизм 1.6 Собор Святої Софії у Константинополі було побудовано за наказом: а- Алексія І б- Юстиніана І в- Василя І 2. Розташуйте події у хронологічній послідовності - 2 бали а - припинення існування Арабського халіфату б- проголошення Карла Великого імператором в- виникнення ісламу г- правління Юстиніана І 3. Поясніть поняття - 3 бали
- іслам

-"Салічна правда"

- василевс

4. Розгорнута відповідь - 2 бали за кожну

4.1- Причини занепаду та загибелі Візантійської імперії

4.2 - Порівняйте організацію влади в країнах Арабського халіфату та

імперії Карла Великого?​

СРОЧНО ПЖ ДАМ ВСЕ СВОИ БАЛЫ​

Ответы

Ответ дал: Krummlauf
2

Ответ:

1. Завдання з однією правильною відповіддю. 3 бали

1.1 У якому році було утворено королівство франків?

Відповідь: б) 486 р.

1.2 Правитель, з яким пов"язаний вислів "суасонська чаша"

Відповідь: в) Хлодвіг

1.3 Арабський халіфат було створено у

Відповідь: б) 7 ст.

1.4 Візантійська імперія припинила своє існування у

Відповідь: в) 1453 р.

1.5 Проповідь якої релігії почав Мухаммад у 610 р.?

Відповідь: б) іслам

1.6 Собор Святої Софії у Константинополі було побудовано за наказом:

Відповідь: б) Юстиніана І

2. Розташуйте події у хронологічній послідовності 2 бали

1 - г) правління Юстиніана І - (527 - 565 рр.)

2 - в) виникнення ісламу - (VII ст.)

3 - б) проголошення Карла Великого імператором - (800 р.)

4 - а) припинення існування Арабського халіфату - (1258 р.)

3. Поясніть поняття 3 бали

Іслам - одна із найпоширеніших релігій у світі, зазвичай вважають, що іслам - релігія арабів.

"Салічна правда" - збірник законів у Франкському королівстві.

Василевс - титул імператора Візантії.

4. Розгорнута відповідь 2 бали за кожну

4.1 Причини занепаду та загибелі Візантійської імперії

Майже постійні війни із сусідами(зокрема арабами). Розвиток та піднесення інших держав світу. Майже постійні міжусобиці. Після захоплення хрестоносцями Константинополя, Візантія припинила своє існування майже на півстоліття, що дуже сильно вплинуло на неї.

4.2 Порівняйте організацію влади в країнах Арабського халіфату та імперії Карла Великого

Арабський халіфат: Головою держави був Халіф йому належала вища влада (виконавча, судова та законодавча), він вважався намісником Бога на землі, спадкоємцем пророка. Халіфат поділявся на провінції, на чолі яких стояли родичі халіфа, що доволі часто змінювалися. За формою правління Халіфат був теократичною монархією. Вищим чиновником, який вважався другою людиною після халіфа. був великий візир - керівник військового та фінансового відомств, начальник канцелярії. Саме Великий візир призначав емірів і губернаторів, а також контролював прибутки і витрати держави. Центральне управління здійснювали спец. урядові відомства - дивани. Судові органи були незалежними від місцевої влади і підпорядковувалися тільки центру. Джерелом правосуддя виступав халіф. На місцях правосуддя справляли каді та хакіми. Арабський халіфат поділявся на провінції, що очолювали еміри, їм підпорядковувалися війська, місцеві адмін. , фінансові та судові апарати.

Імперія Карла Великого: На чолі держави стояв - імператор. Імперія не була єдиною державою, у неї була відсутня столиця. А імператор мав лише частину повноважень, він був воєначальником, здійснював координацію дій центральної влади та вотчинної влади. Також зберігала свої функції Королівська рада. Імператор правив через королівські розпорядження, що розсилаються на місця. На кордонах були військові організації марок, керовані маркграфами. Окремими округами керували графи, що були наділені адміністративними, фінансовими, військовими та судовими функціями. Двічі на рік збиралися держ. сейми, ними розглядалися і приймалися капітулярії.

Объяснение:

Вас заинтересует