ДАЮ 40 БАЛЛЛОООООВВВ! ТОКО ПОМОГИТЕ!!!
Підготувати повідомлення про передумови формування літературно-естетичних та театрально-мистецьких
поглядів М. Кропивницького, М. Старицького, І. Карпенка-Карого.

Ответы

Ответ дал: gyearsty
1

В історії українського відродження в Росії новий український театр відіграв не тільки красиву й ефективну, але й сповнену глибокою неминучою значення роль. Український народ протягом багатьох століть не мав власної держави. Україна входила до складу то Польщі, то Росії, то Радянського союзу й змушена була майже завжди в тій чи іншій формі терпіти політичне, духовне й навіть релігійне гноблення. Особливо несприятливими були умови для розвитку культури в Україні у ІІ пол. ХІХ ст. Цей період в історії України був одним з найтрагічніших. Було заборонено найцінніше, що тільки є в кожного народу, - рідну мову. Це була доба, коли донести до народу рідне слово було майже неможливо, а нерідко й небезпечно.

Передумови утворення професіонального театру в Україні. Діяльність аматорського театрального мистецтва. Відображення культури і побуту українського етносу в театрально-мистецькій традиції. Роль театрального мистецтва у формуванні української державності.

Українське професіональне театральне мистецтво в другій половині ХІХ століття розвивалось у дуже несприятливих умовах: не було спеціальних закладів, які б виховували кадри, приміщень, які відповідали своєму призначенню, належних традицій режисури й акторської гри, високохудожнього репертуару, який би забезпечив постійний зростаючий інтерес публіки до театру.Отже, театр у ці роки фактично був єдиним джерелом цього культурного життя нації. Він залишався єдиною надією уярмленого народу на своє духовне відродження.

Тільки палка любов до своєї справи, надзвичайна енергія сценічних діячів і жива підтримка публіки дали можливість українському театру з честю вийти з цих утруднень і завоювати собі тривке місце навіть у тих тяжких умовах, в які ставив його ворожий українському життю режим. Найболючішою його стороною була бідність репертуару. Театральна цензура залишила українському театру тісну галузь етнографічно-народного життя, але й з цієї галузі нові п'єси доводилось проводити з неймовірними утрудненнями, і навіть величезними матеріальними витратами.

Отже, театр у ці роки фактично був єдиним джерелом цього культурного життя нації. Він залишався єдиною надією уярмленого народу на своє духовне відродження. І дали цю надію Україні перш за все такі видатні українські культурні діячі, як М.Кропивницький, М.Старицький, І.Карпенко-Карий, М.Садовський, М.Заньковецька, П.Саксаганський та інші митці, завдяки яким українське сценічне мистецтво наприкінці ХІХ століття - на початку ХХ століття було піднесено на небачений до того щабель - на вершину світової культури.

Читати до кінця!!!! Можете не зрозуміти, удачі)


kricvlad311: Виручил(-ла)
Вас заинтересует