• Предмет: История
  • Автор: terrafnyf
  • Вопрос задан 4 месяца назад

чому королівська влада зверталася до козаків і які рішення були прийняті на раду у Сухій Діброві?

Ответы

Ответ дал: Valeriya1504
0

Основними причинами Хотинської війни стали агресивна зовнішня політика. Безпосереднім приводом до війни став напад у 1619 р. з території Польщі загонів так званих лісовчиків на Семигородчину, князь якої Габор Бетлен був турецьким васалом. Скориставшись цим, султан Осман II планував спочатку покарати про-польськи налаштованого молдавського князя Граціана i знову підпорядкувати Молдавію своєму впливу.

Влітку 1620 р. Іскандер паша на чолі 60-тисячного війська почав наступ на Молдавію. Польський уряд ухвалив рішення подати Граціану військову допомогу. До походу приєдналося не більше 1 600 тис. реєстрових козаків у тому числі й сотня Михайла Хмельницького де перебував i його син Богдан. Все військо Жолкевського налічувало приблизно 9 000 вояків.

24 серпня (3 вересня на н.с.) 1620 р. військо Жолкевського переправилося на правий берег Дністра i захопило молдавські фортеці. Тут до нього приєднався господар Молдавії Граціан з 600-ма своїми однодумцями. Військо союзників зробило стрімкий марш i 2 вересня зайняло позиції поблизу с. Цецори, розташованого на березі Прута за 18 верст від Ясс.

6 жовтня (27 вересня) 1620 р. біля самого кордону, що майже під Могилевом, татарське військо під проводом Кантеміра мірзи оточило польсько-козацький табір. Наступного дня польське військо було розгромлено вщент.

Головну причину поразки польські урядовці вбачали у тому, що Жолкевський не залучив до війни необхідну кількість козаків.

60 000 татарська армія, послана Галга Султаном, пішла на Покуття і Львів спустошуючи все навколо і поверталася з походу з багатствами та більше як 100 000 полонених русинів (українців), з яких до Криму дійшло тільки 30 000, багато загинуло від холоду. В цей час були зруйновані Глиняни!

Вас заинтересует