• Предмет: История
  • Автор: zoloto7112
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Поясніть, як «велика депресія» вплинула на США та їхніх громадян. Якими засобами «лікував» країну в період «нового курсу» Ф. Рузвельт?

Ответы

Ответ дал: anna87348
8

«Нова ера» скінчилася у жовтні 1929 р. й настали жахи кризи перевиробництва - «Великої депресії» 1929-1933 рр.

Найперше паніка охопила фондові біржі: 24 жовтня близько 12 млн акцій змінили своїх власників. Через п'ять днів по тому криза стала загальнонаціональною, а пізніше охопила весь світ.

В одну мить у США розорювалися ще вчора міцні фірми, акції яких стрімко впали в ціні щонайменше наполовину. Не один вчорашній мільйонер, залишившись ні з чим та наклав на себе руки. Не маючи кому збувати продукцію, підприємства припиняли роботу, залишивши за воротами, мільйони американців.

Зарплата тих, кому пощастило зберегти роботу, скоротилася більш ніж наполовину, долар знецінився на третину, кожна п'ята фірма збанкрутіла. За проїзд у місцевому транспорті майже ніхто не платив; шкільні вчителі працювали, не отримуючи платні.

Американці усі надії покладали на обрання нового президента. На президентських виборах у листопаді 1932 р перемогу здобув Франклін Делано Рузвельт.

Програма Ф. Д. Рузвельта, яка отримала гучну назву - «Новий курс», передбачала вжиття заходів; покликаних оздоровити економіку завдяки її докорінному реформуванню. її задачою стало державне регулювання фінансових (насамперед торгівлі й кредиту - галузей, які стали живильним середовищем для кризи перевиробництва), економічних та соціальних відносин у країні.


zoloto7112: Спасибо!
evadadko: Спасибо большое!
lenchikkiril9ozm1gx: От души!
Вас заинтересует