• Предмет: История
  • Автор: petskova01101988
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

У чому проявлялася криза Веймарської Республіки ?

Ответы

Ответ дал: andrey14zov
1

була за своєю суттю достатньо авторитарною та надавала президентові (обраному прямим голосуванням на сім років) дуже широкі повноваження. Президент міг будь-коли розпускати Рейхстаг, навіть у першу секунду першої сесії. Президент міг як і коли завгодно призначати та звільняти з посади рейхсканцлера та кабінет (ст. 53 і 54). Райхстаг міг оголосити вотум недовіри канцлерові та уряду, але не мав права це робити у разі розпуску президентом.

У разі небезпеки державі президент міг скасовувати будь-які цивільні свободи на будь-який термін (ст. 48). Райхстаг міг скасувати ці заходи, але можливість розпуску знову ж таки нейтралізовувала парламент.

Ці серйозні обмеження демократії зробили можливою фактичну самоліквідацію демократичного ладу після призначення президентом Гінденбургом на пост райхсканцлера Адольфа Гітлера в січні 1933 року.

З цієї мити зазвичай вважається, що Ваймарська республіка припинила існування та почався нацистський період — Третій Рейх. Політичні структури Третього Рейху виникли, проте, не з нуля, а шляхом модифікації та підлаштування під однопартійну диктатуру нацистів наявних структур Веймарської республіки.

До 1945 формально зберігався Рейхстаг, органи управління земель (як-от Пруссія), органи місцевого самоврядування нижчого рівня.

Вас заинтересует