Казка "Ох"
Написати (5 речень) враження про прочитану казку "ОХ"
Помогите пожалуйста!
Я дам 20 балов

Ответы

Ответ дал: tanyagrinevich61
3

Ответ:

Казка «Ох» вчить нас того, що праця навіть з само­го ледащого парубка може зробити гарного моторного хлопця. Але не треба зловживати своїми вміннями та навичками, бо це може скінчитися погано. Лише ті, хто живе по правді і використовує свої знання та досвід заради добрих справ, отримають гідну винагороду.


sandakovanastya20: Как дать тебе балы? Или я их уже дала? Я просто не очень разбираюсь
karinakolesnikova: Так, дала)
Ответ дал: karinakolesnikova
1
Тема твору: народне уявлення про добро та зло, силу працелюбства на прикладі пригод лінивого сина.
Ідея твору: уславлення працьовитості, кмітливості, засудження несправедливості та жадібності.
Мета твору: місце праці в житті людини.
Проблематика твору: роль праці в житті людини, перемога добра над злом, не зловживати своїми уміннями та навичками, працьовитих і правдивих людей чекає винагорода,

Композиція твору.
Експозиція: у батьків був лінивий син..
Зав'язка: віддають сина в найми до Оха.
Розвиток дії: Ох робить лінивого парубка працьовитим, не хоче віддавати батькам, убогому чоловікові допомагає білий дід, батько зі сином повертаються додому, їх переслідує Ох.
Кульмінація: батько продає сина-коня з вуздечкою, син опиняється знову в руках Оха.
Розв'язка: винахідливість парубка, довгождана воля, гарний працьовитий парубок одружується з царівною.

Рід літератури: епос
Жанр твору: народна казка.
Ознаки казки.
Казковий початок: «Колись-то давно…».
Казкова кінцівка: «Я там був, мед-вино пив …».
Слова-повтори: «журились - журились», «довго, чи недовго», «клював-клював», «дивився - дивився», «йдуть та йдуть».
Казкові слова: лісовик Ох.
Магічні числа: три дні був у кравця, три рази віддає сина на науку, три рази палив лінивого парубка, три роки служив син наймитом у Оха, шість разів перетворювався парубок.
Казкові перетворення: парубок та Ох перетворюються в тварин та речі.
Добро перемагає зло.

Короткий виклад твору.
Колись-то давно жив собі убогий чоловік з жінкою. Мали вони одного дуже ледачого сина. Доріс до двадцяти років, а до роботи не брався.
Віддавали на науку і до кравця, і до шевця, і до коваля. Та син не затримувався довго, звідусіль утікав додому.
Батько вирішив повести в друге царство, щоб син не зумів втекти. Йшли вони через темний ліс. Втомлений батько присів на пеньок, важко охнув. З пенька з'явився маленький зморщений дідок зі зеленою бородою. Узяв він ледачого сина на науку, а батькові сказав прийти через рік. Якщо впізнає, то забере сина, інакше залишить ще на рік.
Повів Ох наймита на той світ, під землю, до зеленої хатки. Там усе зелене: і стіни, і лавки зелені, і Охова жінка зелена, і діти, і наймички-мавки теж зелені.
Дав Ох наймитові роботу, згодом прийшов подивитися, а ледащо спить. Він наказав принести дров, поклав зв'язаного наймита, підпалив дрова... Згорів наймит! Попіл розвіяв, а одну вуглинку окропив живущою водою, наймит знов став живий, тільки вже трохи працьовитий. За три рази перед Охом уже стояв моторний та гарний козак.
Через рік прийшов батько за сином. На подвір'ї серед півнів не впізнав його, ні з чим повернувся додому. На другий рік серед однакових баранів у кошарі теж не впізнав сина. На третій рік по дорозі батько зустрів білого-білого чоловіка, котрий підказав, що серед голубів його син стоятиме осторонь.
Щасливі батько та син поверталися додому. Батько почав бідкатися, що за службу нічого не дали синові. Тоді син перекинувся хортом, допоміг паничам на полюванні впіймати лисицю. Батько продав паничам хорта-сина за триста рублів, але без ретязя, як наказував син. Випустили паничі хорта за лисицею, син знову перекинувся парубком і повернувся до батька.
Знову бідкається батько, що тих грошей - тільки що хазяйством завестись… Перекинувся син соколом, допоміг паничам на впіймати перепела. Батько продав паничам сокола-сина за триста рублів, але без шапочки, як наказував син. Випустили паничі сокола за перепелицею, син знову перекинувся парубком і повернувся до батька.
Зрадів батько, бо вже розжились трохи. Та син вирішив ще раз спробувати. На ярмарку перекинувся конем, за нього 500 рублів паничі давали. Тут підходить циган, сліпий на одне око, довго торгувався, дав батькові шістсот рублів за коня і п'ять рублів на недогузок.
А то не циган був, а Ох. Так опинився знову син у руках лісовика. Веде він коня до водопою, а кінь перекинувся окунем і поплив. Ох перекинувся щукою, доганяє. У той час на березі цариця шмаття прала. Окунь перекинувся гранатовим перснем у золотій оправі. Царівна побачила й підняла той перстень з води, принесла додому, хвалиться знахідкою.
До царя приходить купець-Ох, питається: «Чи не знаходив хто гранатовий перстень у золотій оправі?». Цар просить дочку віддати знахідку, вона кинула його на землю зі словами: «Коли так, то щоб ні тобі, ні мені!». А той перстень розсипався пшоном. Ох перекинувся півнем, довго клював усе пшоно, потім вилетів у вікно.
А пшонину, яка закотилася під ноги царівні, не з'їв. З неї перекинувся гарний парубок. Побачила царівна і закохалась.
Цар довго морщився, що за простого оддає свою дочку, а далі таке весілля справили, що увесь мир скликали. І я там був, мед-вино пив, хоч в роті не було, а по бороді текло — тим вона в мене й побіліла!

Тематика твору: праця, вміння та навички заради добрих справ отримують гідну нагороду.
Носії добра – парубок, батько, царівна.
Носії зла
Вас заинтересует