підлітки від шістдесятих до сьогодення переказ​

Ответы

Ответ дал: roman2010ww
0

Ответ:

Письмовий докладний переказ тексту публіцистичного стилю з творчим завданням

Підлітки: від шістдесятих до сьогодення

Я люблю вітер усіх культур на моєму порозі,

якщо він не валить мене з ніг.

М. Ганді

Підлітковий вік – час непередбачуваний та неординарний у житті кожної людини. Із роками вподобання змінюються, але сенс залишається один – протест. Це було з бунтарськими шістдесятими і зародженням субкультури хіппі, квітчастими малюнками на одязі та боготворінням Джона Леннона, так і з революційними дев'яностими з панками, порізаними джинсами і хітами гурту «Нірвана» у кожному газетному кіоску. Це спостерігається і зараз – із нещодавно модними емо, тунелями у вухах та одноденними кумирами, пісні яких звучать у навушниках майже кожного перехожого. Тож зробимо історичний екскурс за переконаннями, стилями та ідеалами молоді різних років ХХ століття.

Першим акордом у нашій подорожі в минуле стануть бунтарські шістдесяті. Саме тоді й розпочалася історія створення справжніх переконань тінейджерів, виникло поняття їх культури. Масові страйки, протестий боротьба за свободу слова, активна участь у житті суспільства. У той час з’явилася така вибухова і неймовірна «бітломанія». У рок-музиці підлітки хотіли висловити свої емоції, показати незадоволення і прагнення кращого життя без конфліктів та вбивств, що було спровоковано війною у В’єтнамі. У той час, коли не більшість сімей мали телевізори, а на магазинних полицях не можна було знайти вже таких звичних для нас речей, як імпортні фрукти, шоколад та миючі засоби, – єдиною віддушиною для тогочасних тінейджерів стала музика. Душу молоді шістдесятих досі уособлювали «Бітлз», «Роулінг Стоунз», Боб Ділан, Дженіс Джоплін та інші видатні рок-виконавці.

Наступною зупинкою були занепалі сімдесяті. Молодь знову стала змінювати свої переконання і розпочалася так звана епоха «здорового сенсу». Тінейджерський дух і жадоба довести свою думку затихла під впливом старшого покоління. Але жага самовираження, що живе у душі кожного підлітка, не згасла, а лише збиралася десять років із силами, аби знову запалахкотіти.

І ось вже непомітно настали культові вісімдесяті. Ці часи показували і виявляли свій крутий норов у граффіті, кедах із різнокольоровими шнурками та важкій музиці, що лунала звідусіль. Колишніх хіппі замінили більш суворі металісти та репери. Але це стало лише початком ери вседозволеності, яка новою живою хвилею прокотилася по всьому світу у кримінальних дев'яностих.

Далі по світу пройшлися революційними кроками в кримінальні дев'яності. Це були часи гранджу, розбишацтва та нового погляду на одноманітне життя. У той час панували представники всіх субкультур, від рокерів – до хіппі, від емо – до панків. Але виказували точки зору вже не протестами, а розбишацтвом. Ідолом бурхливих часів був Курт Кобейн – відомий музикант і так званий «піонер гранжу».

Зараз тінейджери знову докорінно змінились. З'явилися нові напрямки висловлювати свої емоції, нові кумири, нові звички, нова мода та нове життя. А те, що здавалося молоді раніше необхідним, зараз вважають дивним та застарілим. Можливо, через десять років про себе нагадають старі часи, але, як би не було, підлітки завжди мали великий вплив на поп-культури. І саме через колишні вподобання молоді можна зробити висновки про буденність і дух того чи іншого періоду ХХ століття. (448 слів) За О. Воропаєм

Словникова робота:

1. З’ясуйте значення слів: металіст (шанувальник рок-металу), репер (виконавець репу), рокер (музикант, що працює в рок-стилі), хіппі (міжнародний молодіжний рух), панки (напрям у рок-музиці), тінейджер (підліток, юнак або дівчина у віці від 13-20 років).

2. Визначте тему та ідею тексту.

4. Докладно перекажіть текст, дотримуючись авторського стилю.Творче завдання.

Доповніть текст власними роздумами: що таке самоутвердження, які вподобання у ваших ровесників, хто для вас є авторитетом.

Орієнтовний складний план

1. Значення підлітків у поп-культурі.

2. Ідеали молоді шістдесятих:а) складнощі життя в минулому;б) рок-музика і культура підлітків.

3. Спокійний період сімдесятих років.

4. Відродження бунтарського духу.

5. Жорстка ідеологія в кримінальних дев’яностих.

6. Висновки про значення тінейджерів у різний час.

Вас заинтересует