• Предмет: История
  • Автор: borsevskasvitlana2
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Установіть послідовність подій , пов'язаних із зовнішньою політикою князя Київської держави (Русі-України) у 10 столітті

Ответы

Ответ дал: natadanko02
0

Ответ:

Объяснение:

Олег (882–912 рр.) - об’єднав Київську і Новгородську землі, Приєднав землі древлян, сіверян та радимичів.

Нав’язування свого впливу дреговичі, тиверцям. уличям та племенам які були під впливом Хозарського каганату.

Війна з Візантійською імперією

Підписання торгового договору з Візантією.

Ігор (912–945 рр.)

Продовжував військову політику Олега. Воював з древлянами та уличами. — Боротьба з печенігами — об'єднанням кочових тюркських племен (укладення з ними в 915 р. мирної угоди, яку печеніги порушили в 920 р.). — Здійснення військових походів на Візантію (невдалий похід 941 р. та успішний похід 944 р.).

Ольга (945–972 рр.)

Прийняла християнство вела політичне листування з багатьма іноземними послами. На чолі мирного посольства відвідала Константинополь й уклала угоду з імператором Константином VII Багрянородним.

Святослав (957–972 рр.)

Повернув до складу Київської Русі племінне князівство в'ятичів; розгромив Волзьку Булгарію; завдав поразки Хозарському каганату й оволодів його столицею містом Ітіль; поширив свій вплив на Північний Кавказ, підкоривши племена ясів і касогів.

Володимир Великий (пр. 980–1015 рр.)

Зробив християнство державною релігією. Узяв за дружину візантійську царівну Анну. Головним напрямом зовнішньої політики стала боротьба проти печенігів. Для відсічі їх нападів зміцнював кордони зі степом, будував міста на Десні, Рубежі, Сулі й Стугні. Це були справжні богатирські застави з постійними військовими гарнізонами, які відіграли вирішальну роль у стабілізації становища на півдні Русі.

Вас заинтересует