• Предмет: Литература
  • Автор: rcereusenko
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Чому Одіссей попередив своїх супутників про небезпеку сирен, але нічого не сказав про небезпеку проходження поблизу Скілли? Як він з’ясовує свою поведінку? ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ ​

Ответы

Ответ дал: allomagazines
1

Ответ:

Одіссей та сирени

Передбачуване місце дії – острови Галлі у Тірренському морі. Коли мандрівники відбували з острова Ея, Цирцея попередила про небезпеку, яка чекає на героїв біля острова сирен. Ці істоти заворожують смертних своїм чудовим співом, і ті назавжди залишаються у їхній владі. Підпливаючи до острова, Одіссей велів своїм супутникам заткнути вуха воском, а прив'язав себе до щогли. Щойно почувши спів сирен, Одіссей спробував звільнитися, але супутники не дозволили йому цього зробити. Корабель благополучно пройшов небезпечний острів.

Гомер був першим, хто згадав про сирени. Але в «Одіссеї» про них сказано лише те, що моряки мають побоюватися співів «чудноголосих», інакше їм не повернутись на батьківщину. Цей ледь окреслений образ розпалив фантазію слухачів поеми. У Стародавній Греції міф про сирени обростав все новими та новими подробицями. По-перше, у них з'явився родовід. Голос сирени успадкували від матері-музи та спочатку нічим не відрізнялися від звичайних жінок. Але тітки-музи, побоюючись за своє становище на Парнасі, спотворили новоявлених співунь, перетворивши їх на гібрид людини та птиці.

За іншою версією, сирени потоваришували з Персефоною, яку Аїд затяг у царство мертвих. Подруги про це не підозрювали і впросили богів дати їм можливість шукати зниклу на землі, у небі та під водою. Так сирени розділилися на напівптиць та напівриб. Наступна низка міфів пояснювала, чому сирени небезпечні для людей. Смертні відмовилися допомогти їм шукати Персефону, і тоді сирени вирішили помститися. Діви-риби співом утягували моряків у безодню морську. Крилаті діви висмоктували кров тих, хто зупинявся їх послухати.

На цьому сюжет, підказаний Гомер, був вичерпаний. І тоді народився міф про загибель сирен. Спасителем від цієї напасті оголосили Одіссея. Він виявився єдиним, хто не причалив до острова, співачки схибили вперше. Від розпачу діви-птиці кинулися на море і перетворилися на скелі. Про дів-риб спочатку забули, але в Середні віки народи Європи запозичували цей образ у оповідях про підступні русалки і ундіни. Воскресли і сирени-птиці, перетворившись, наприклад, на персонажів слов'янських переказів – птахів Сірін та Фенікс.

Де ж сталися події, що започаткували міфи про сирени? Можна, звичайно, шукати в Середземному морі їхні «могили» – скелі, що самотньо стирчать із води. Але куди цікавіша та версія, що співом сирен Гомер міг вважати звуки, пов'язані з природними особливостямипевного місця узбережжя. Наприклад, у Салернській затоці є архіпелаг Галлі. Конфігурація прибережних скель тут така, що вони посилюють звуки, що йдуть у бік моря. Крики тюленів, що облюбували острови, що проходять через цей рупор, цілком можна прийняти за звуки людського голосу.

Гомер не уточнив, скільки сирен було на острові. Греки зазвичай зображували трьох. Міф говорить, що вони втопилися після невдачі з Одіссеєм. Тіло однієї з них прибило до берега там, де зараз знаходиться Неаполь.

Щойно Одіссей пройшов зловісний острівсирен, як знову почалися неприємності. Треба було пропливти між скелями, де жили кровожерливе чудовисько Сцілла з шістьма собачими головами і богиня Харібда, що втягує в себе, а потім вивергає морські води. Стародавні греки вважали, що ці істоти підстерігають моряків по обидва боки Мессінського протоки: Сцілла біля берегів Апеннінського півострова, Харібда - біля острова Сицилія.

Объяснение:

.............

Вас заинтересует